Zewnętrzne żaluzje okienne

Hunter Douglas wprowadził nowe warianty kolorystyczne do swojej kolekcji zewnętrznych żaluzji okiennych (External Venetian Blinds). Poza dostępnymi dotychczas odcieniami szarości i brązu, teraz żaluzje można zamówić w kolorze drewna, wersji dwukolorowej oraz różnych kolorach o matowym wykończeniu. Żaluzje zewnętrzne to rozwiązanie oparte na poziomych listwach, które pozwala w prosty sposób regulować dopływ światła słonecznego i ciepła, przyczyniając się do utrzymania przyjemnego nastroju wewnątrz pomieszczenia. Użytkownik może ograniczyć dostęp ciepła zgodnie ze swoimi preferencjami, dzięki czemu temperatura we wnętrzu pozostanie na umiarkowanym poziomie, a do chłodzenia budynku zużywane jest mniej energii.

Żaluzje mogą być sterowane zarówno ręcznie, jak też poprzez system tzw. „zarządzania budynkiem”. W tym drugim przypadku, metody regulacji są dopasowane do wartości zarejestrowanych przez mierniki prędkości wiatru i natężenia światła słonecznego. Aluminiowe listwy w ponad 70 procentach składają się z materiałów wtórnych.

fot. Przykładową inwestycją, w której zastosowano zewnętrzne żaluzje okienne Hunter Douglas, jest budynek koncernu Statoil w Fornebu w Norwegii. Projekt w 2012 roku zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „inwestycje komercyjne”, przyznawaną przez portal World Architecture News (WAN).

Translate »