Zielone Bemowo oddane do użytkowania

Zielone Bemowo, pierwsze warszawskie osiedle zrealizowane przez Cordia Polska, otrzymało pozwolenie na użytkowanie. Gotowych do zamieszkania w trzech budynkach w ramach I etapu projektu jest 112 mieszkań. Równolegle trwają prace nad II etapem osiedla, którego zakończenie planowane jest na 2020 r.

– Zielone Bemowo to nasz pierwszy ukończony w Warszawie projekt i czwarta realizacja mieszkaniowa w Polsce. Wszystkie nasze projekty są wypełnione zielenią  i elementami małej architektury, ale w Zielonym Bemowie poszliśmy o krok dalej – ograniczyliśmy ruch samochodowy na terenie osiedla i pomiędzy budynkami zaaranżowaliśmy miejski ogród, który po ukończeniu II etapu będzie miał 24 tys. mkw. – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi Cordia Polska.

Finalnie, po ukończeniu II etapu projektu, osiedle Zielone Bemowo będzie się składać z 7 budynków i 306 mieszkań o powierzchni od 33 do 135 mkw. Deweloperem projektu jest Cordia Polska, generalnym wykonawcą Fundamental Group, a za architektoniczny projekt obiektu odpowiada Grupa 5 Architekci.

fot. materiały prasowe