Zobacz wnętrza Park Avenue Apartments

Ekskluzywny kompleks kameralnych apartamentowców Park Avenue Apartments, którego deweloperem i inwestorem jest firma Echo Investment S.A., powstaje nad samym brzegiem Wisły w Krakowie. Aby wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i zapewnić im maksymalne poczucie komfortu, firma Echo Investment S.A. poprosiła architektów z pracowni Tamizo Architects o przygotowanie dwóch propozycji aranżacji wnętrz, które mogą stanowić inspirację dla przyszłych właścicieli:

  • Projekt Classic, nieco stonowany, odzwierciedlający dystyngowany styl. Do produkcji podłóg wykorzystano naturalne, szerokie i długie dębowe deski. Klasyka przejawia się tu także poprzez wykorzystanie szlachetnych materiałów, takich jak trawertyn, którego użyto do wykończenia wnętrz w łazience, kuchni oraz w salonie. Z kamienia wykonano między innymi wannę, umywalkę oraz stół. Całość dopełnia jasna barwa ekskluzywnych kanap i foteli, których obicia wykonano z materiału połączonego z naturalną skórą. classic jadalnia _tamizo architects

 

  • Drugi projekt, Modern, to odpowiedź na ogólnoświatową fascynację miedzią. To trend, który w ostatnim czasie wywarł niezwykle silny wpływ na architekturę wnętrz. Miedź obecna jest w elementach wykończenia i dodatków. Nowoczesnego charakteru aranżacji nadają również kamienne podłogi oraz charakterystyczne, odważne projekty kuchennych szafek i blatów, które nie mają cokołów. Styl Modern to rozwiązanie dużo odważniejsze, dla osób świadomych i stawiających wyrazistość wyżej od ponadczasowej klasyki.

modern sypialnia_tamizo architects

 

Mateusz Stolarski, CEO biura architektonicznego Tamizo Architects, powiedział:

„Podczas projektowania aranżacji wnętrz kluczowe jest dogłębne zrozumienie idei inwestycji i oddanie jej charakteru, który zapewni spójność wyglądu apartamentów z zewnętrzną elewacją, powierzchniami wspólnymi i sąsiednim terenem.

W przypadku Park Avenue Apartments ogromny wpływ na ostateczny kształt naszych projektów miała lokalizacja. Park Dębnicki nadaje inwestycji niezwykle kameralnego charakteru. Bliskość natury harmonijnie łączy się z aurą prestiżu, wynikającą z najwyższej jakości wykonania i wysublimowanej architektury. Na tym terenie, tuż nad samym brzegiem Wisły, miejski szyk sąsiaduje z podmiejską swobodą.

Przy projektowaniu aranżacji apartamentów najważniejszy jest jednak człowiek, dla którego wykreowane przez nas wnętrze będzie w przyszłości stanowiło niezwykle osobistą i prywatną przestrzeń. Z jednej strony musi ono pełnić role reprezentatywne, być eleganckie i zarazem nowatorskie, ale z drugiej strony również emanować ciepłem, które sprawia, że dane miejsce staje się naszym domem.

Mamy świadomość, że mieszkańcy Park Avenue Apartments mogą mieć różne osobowości. Zaprojektowanie wnętrz odpowiadających odmiennym potrzebom i indywidualnym gustom, to ogromne wyzwanie. Celem, jaki nam przyświecał podczas prac na projektami, było wyłonienie najważniejszych atutów inwestycji i połączenie ich z uniwersalną estetyką.

Przed oczami mieliśmy przyszłego mieszkańca, który jest osobą o odpowiednim statusie, dystyngowaną i świadomą, który ceni sobie spokój i ciszę oraz poszukuje miejsca celebrującego jego niezależność i dobry gust. To klient, który oczekuje najwyższej jakości.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na dwie propozycje aranżacji wnętrz. Pierwsza z nich to projekt Classic, nieco stonowany, odzwierciedlający dystyngowany styl. Do produkcji podłóg wykorzystano naturalne, szerokie i długie dębowe deski. Klasyka przejawia się tu także poprzez wykorzystanie szlachetnych materiałów, takich jak trawertyn, którego użyto do wykończenia wnętrz w łazience, kuchni oraz w salonie. Z kamienia wykonano między innymi wannę, umywalkę oraz stół. Całość dopełnia jasna barwa ekskluzywnych kanap i foteli, których obicia wykonano z materiału połączonego z naturalną skórą.

Drugi projekt, Modern, to odpowiedź na ogólnoświatową fascynację miedzią. To trend, który w ostatnim czasie wywarł niezwykle silny wpływ na architekturę wnętrz. Miedź obecna jest w elementach wykończenia i w dodatkach. Nowoczesnego charakteru aranżacji nadają również kamienne podłogi oraz charakterystyczne, odważne projekty kuchennych szafek i blatów, które nie posiadają cokołów. Styl Modern to rozwiązanie dużo odważniejsze, dla osób świadomych i stawiających wyrazistość wyżej od ponadczasowej klasyki”.

il. Tamizo Architects

Translate »