Accolade rozwija się na polskim rynku nieruchomości przemysłowych

Pierwsze półrocze 2021 roku zakończyło się dla Grupy Accolade wynajęciem aż 370 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Wśród najemców znalazły się firmy z sektora e-commerce, logistyki i przemysłu lekkiego. W tym samym czasie, firma aktywnie rozbudowywała swoje obecne parki przemysłowe, jak również inwestowała w nowe projekty. Inwestor dostarczył na rynek niemal 100 000 m2, a kolejne 430 000 m2 powierzchni przemysłowej, o wartości ponad 400 mln euro, jest w trakcie realizacji.

„Doświadczamy aktualnie sytuacji, w której popyt na nieruchomości przemysłowe jest bardzo stabilny. Dodatkowo, wysokiej jakości obiekty są tymi najbardziej poszukiwanymi przez najemców. Wartość nieruchomości przemysłowych rośnie w całej Europie i przewidujemy, że głównie dzięki e-commerce, tempo wzrostu budowy nowoczesnych i trwałych magazynów nie ulegnie znacznemu spowolnieniu. Wierzymy, że nasza dynamika również nie zwolni, widząc ciągłe zainteresowanie najemców wysokiej klasy obiektami” – podkreśla Milan Kratina, prezes zarządu Accolade.

Decyzja Accolade o inwestowaniu w nowoczesne i zrównoważone nieruchomości przemysłowe, oferujące elastyczne rozwiązania dla najemców z różnych sektorów przynosi efekty. Firmy mogą dostosowywać przestrzenie do swoich potrzeb, a ich działalność rozwija się dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, wspierających prowadzenie biznesu.

Największa umowa najmu opiewająca na blisko 46 000 m2, dotyczyła parku przemysłowego w Szczecinie i została podpisana przez firmę Autodoc, lidera rynku części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Pozostałe umowy podpisane w Polsce dotyczyły obiektów w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Goleniowie, Legnicy, Szczecinie – Kniewska oraz w Białymstoku. W Republice Czeskiej były to Brno, Cheb, Zdice, Stříbro, Kojetín, a na Słowacji, Koszyce.

Polski rynek nieruchomości przemysłowych, charakteryzujący się atrakcyjnymi perspektywami rozwoju, jest jednym z kluczowych i bardziej stabilnych rynków w Europie. Wartość nieruchomości Accolade w Polsce przekroczyła pół miliarda euro w pierwszej połowie 2021 roku. W najbliższych miesiącach i latach Accolade planuje zainwestować kolejne 264 mln euro, głównie w nowe parki przemysłowe w strategicznych dla Accolade obszarach przemysłu, e-commerce i logistyki, m.in. w Białymstoku, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, a także w zupełnie nowych lokalizacjach, takich jak Elbląg czy Koszalin.

fot. materiały prasowe

 

Translate »