Bulwar Staromiejski nową atrakcją we Wrocławiu

i2 Development S.A. przedstawiła plany zagospodarowania ponad 2,5 hektarowego terenu w ścisłym centrum Wrocławia. 14 budynków, w większości odrestaurowanych zabytków, deweloper przeznaczy na cele mieszkaniowe i komercyjne. Zrewitalizowany obszar w otulinie fosy i rzeki Odry – na której powstanie marina – z ławką o długości 120 metrów i terenami rekreacyjnymi będzie udostępniony wszystkim mieszkańcom miasta i turystom.

Wystawiany kilkukrotnie na sprzedaż teren ostatecznie znalazł nabywcę w 2014 roku – i2 Development S.A. Po przeprowadzeniu wszystkich prac przygotowawczych i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń administracyjnych dla całości inwestycji deweloper przedstawił plan zagospodarowania i wizję uszlachetnienia miejsca na miarę światowych rozwiązań.

bulwar staromiejski 2

Celem inwestora było zachowanie dziedzictwa historycznego terenu – część obiektów przy pl. Jana Pawła II pochodzi jeszcze z XVI wieku – z jednoczesnym dostosowaniem do wymogów społecznych i trendów współczesnej architektury – „bliżej ludzi”. Dlatego zadbano, aby zachować starodrzew, wyłączyć obszar z ruchu drogowego i przygotować tereny rekreacyjne – strefy zdrowia i ścieżki rowerowe. Deweloper wzbogaci inwestycję o elementy małej architektury i odbuduje odkryte podczas prac szczątki zabytków – w tym wyjątkowego na skalę europejską bastionu kleszczowego. Ten historyczny obiekt architektury wojskowej zostanie okolony tzw. wrocławską ławką o długości 120 m – stwarzając miejsce dla przyszłych wydarzeń kulturalnych.

bulwar staromiejski 3

– Obserwując światowe rozwiązania w rewitalizacji centrów miast doszliśmy do wniosku, że Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016 i stolica Dolnego Śląska, pnąca się w rankingach miast przyjaznych biznesowi i atrakcyjnych do życia, zasługuje na nową odsłonę. Ocalałe dziedzictwo kulturowe, w tym niepowtarzalne zabytki architektury dają dobry klimat i podstawę do stworzenia miejsca, gdzie chce się mieszkać i przebywać. Dlatego budujemy Bulwar Staromiejski – tak nazwaliśmy inwestycję – gdzie będą biura, mieszkania, apartamenty do najmu krótkoterminowego, apartamenty o charakterze loftów, kawiarnie, restauracje oraz tereny rekreacyjne. Dodatkową atrakcję dla przyszłych mieszkańców i pracowników stanowić będą strefy zdrowia i piękna zieleń – mówi wiceprezes zarządu i2 Development S.A., Marcin Misztal.

bulwar staromiejski 4

Bulwar Staromiejski znajduje się w centrum Wrocławia, w dzielnicy Stare Miasto, na Przedmieściu Mikołajskim. Położony jest na wschód od ujścia fosy miejskiej do rzeki Odry. O prestiżu inwestycji świadczy m.in. sąsiedztwo Rynku wrocławskiego, Akademii Muzycznej, czy Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego przy placu Jana Pawła II umożliwia korzystanie z dużej ilości ścieżek pieszo-rowerowych zlokalizowanych wzdłuż fosy miejskiej oraz koryta Odry.

bulwar staromiejski 5 wnętrze

il. materiały prasowe