Symetris Business Park powstaje w Łodzi

Spółka Echo Investment zaprezentowała nową koncepcję projektu biurowego w Łodzi, realizowanego pod nową nazwą – Symetris Business Park.

„Zaprojektowany przez nas nowoczesny biurowiec klasy A składa się z dwóch połączonych ze sobą wspólnym garażem budynków. Ich architektura nawiązuje do prostych form odnosząc się zarówno do modernistycznej architektury okresu międzywojennego, jak i do przemysłowego dziedzictwa miasta. Poszczególne kondygnacje umożliwiają elastyczny podział przestrzeni biurowej: od niewielkich, indywidualnych pokoi, do dużych powierzchni typu open space. Przewidziane zostały również miejsca na zaaranżowanie przestronnych sal konferencyjnych, recepcji i pomieszczeń pomocniczych. Plany kondygnacji umożliwiają w naturalny sposób oświetlenie i napowietrzanie dostępnej powierzchni biurowej, obsługiwanej przez nowoczesne systemy klimatyzacji i wentylacji, a duże powierzchnie okien zapewniają komfort wizualny, termiczny i akustyczny” – powiedział Michał Hincz, architekt z Pracowni Architektury, Urbanistyki i Wnętrz B’ART.

Symetris Business Park powstaje przy głównej arterii miasta, nazywanej łódzką trasą W-Z”, łączącej śródmieście z dwoma największymi dzielnicami – Widzewem i Retkinią. Projekt realizowany jest w dwóch etapach. Łączna powierzchnia biurowa Symetris Business Park to 19 000 mkw. Obecnie trwa realizacja pierwszego budynku. Realizacja pierwszego etapu zakończy się w I kw. 2016 roku. Wartość inwestycji to około 100 mln PLN.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »