Certyfikat BREEAM dla sali koncertowej Cavatina Hall

Sala koncertowa Cavatina Hall w Bielsku-Białej jest pierwszym w Polsce obiektem tego typu certyfikowanym środowiskowo w systemie BREEAM. Futurystyczny obiekt uzyskał certyfikat final na poziomie Excellent.

Cavatina Hall to budynek, który łączy funkcje biurową z kulturalną. Prócz centrum biznesowego, z inicjatywy dewelopera Cavatina Holding, powstaje tam sala koncertowa, zaprojektowana według najwyższych standardów akustycznych, oraz studio nagrań. Dzięki inwestycji udało się też zrewitalizować jedną z głównych ulic miasta, tworząc deptak i zmieniając sposób, w jaki miejsce to jest wykorzystywane. Pierwsze wydarzenie w sali koncertowej odbędzie się 18 grudnia 2021 roku.

Cavatina Hall nagrodzony został w prestiżowym International Property Awards. Aktualnie trwa budowa drugiego z budynków kompleksu. Inwestycja w sumie zaoferuje ponad 15,5 tys. mkw. biur klasy A wraz z częścią kulturalną. Budynek biurowy A otrzymał certyfikat BREEAM także na poziomie Excellent już w I kwartale 2021 roku. Podobnie, jak cały portfel inwestycji Cavatina Holding, jest również certyfikowany w systemie WELL Health-Safety.

fot. materiały prasowe