Co na stres? Nie ma to jak SPA

Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam do głowy na myśl o kompleksach SPA i wellness, to szeroki wybór zabiegów, które poprawiając kondycję skóry, zapewniają nam młody wygląd na dłużej. To jednak nie wszystko! Coraz częściej salony SPA mają w swojej ofercie także zabiegi minimalizujące negatywne skutki stresu. Istnieją nawet takie, które opierają ofertę swoich zabiegów na wyjątkowej filozofii redukcji stresu.

Podstawą filozofii wellness jest osiągnięcie dobrego samopoczucia – znalezienie równowagi między duszą i ciałem, wyciszenie emocji i całkowita regeneracja. Z filozofii tej korzystają także salony SPA i wellness, oferując nam całą gamę zabiegów, których celem jest redukcja stresu.

– Stres to jedna ze współczesnych chorób cywilizacyjnych – mówi Karolina Sochaj, z Dębowy Hotel|Event|SPA w górach Sowich. – Jego negatywne skutki odbijają się nie tylko na komforcie życia, ale także wyglądzie samej skóry. W naszym hotelu postanowiliśmy więc zaoferować gościom specjalny wachlarz zabiegów, dzięki którym odprężą się i zregenerują. Zabiegi przygotowywane są w przemyślany sposób, dzięki czemu można wykonywać je pojedynczo lub łączyć ze sobą dla zwiększenia efektu.

W Dębowy Hotel|Event|SPA goście mogą skorzystać między innymi z wyjątkowego Apiforium – zlokalizowanej w parku zewnętrznej strefy redukcji stresu. Jej centralną część stanowi tradycyjna drewniana sauna, gdzie regularnie odbywają się prowadzone przez profesjonalnych saunamistrzów seanse zapachowe, rytuały i ceremonie. W zależności od nastroju i potrzeb możemy wybierać między energetyzującymi seansami opartymi na aromatach owoców tropikalnych, uspokajającymi aromatami lawendy i rozmarynu, a nawet specjalnymi seansami dla duszy i ciała, czyli połączeniu oczyszczającego aromatu kadzidła i kojących dźwięków mis tybetańskich. Po ceremoniach saunowych można zrelaksować się na leżankach wypełnionych aromatycznymi wiórami limby lub w naturalnie uzdatnianym biostawie kąpielowym.

Głowa i ciało bez stresu

Rozluźniająco i relaksująco działają wszelkie masaże, zarówno te całego ciała, jak i wybranych partii. Właściwie dobrane techniki oraz olejki eteryczne odprężają i pobudzą nasze zmysły. Jeśli dodatkowo towarzyszy im także odpowiednie światło i muzyka, relaks nastąpi błyskawicznie. Wiele zabiegów nastawionych na eliminację skutków stresu poprawia nie tylko nasz ogólny komfort, ale także wygląd naszej skóry – zabiegi na twarz i ciało ujędrniają skórę, napinają i sprawiają, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a kąpiele relaksacyjne oczyszczają ją i wygładzają.

Osobom, które wolą walczyć ze stresem poprzez aktywność fizyczną hotele oferują także wypożyczalnie rowerów oraz kijków do nordic walking. W ofercie Dębowego znajdziemy treningi antystresowe lub jogę, które doskonale wprowadzą w stan równowagi i odprężenia. Wszystko to połączone ze zdrowym snem i lekką kuchnią, oferowaną przez hotelowe restauracje, gwarantuje błyskawiczną regenerację.

Jeśli więc czujemy, że nasz organizm wymaga odpoczynku i regeneracji, warto przyjrzeć się ofercie hoteli. Część z nich, jak Dębowy Hotel|Event|SPA, znajduje się w malowniczych okolicach, blisko dużych miast – są więc idealnym miejscem na relaksujący weekend.

fot. Dębowy