Co składa się na krajobraz nowoczesnych osiedli

W ostatnich latach standard inwestycji mieszkaniowych znacznie się podniósł. Osoby zastanawiające się nad kupnem własnego lokalu coraz częściej przykładają uwagę nie tylko do samego mieszkania, ale także do osiedla. Na decyzję o zakupie wpływa nie tylko cena i metraż, lecz także względy estetyczne i funkcjonalność.

Podstawowym elementem charakteryzującym nowoczesne osiedla są rozwiązania architektoniczne stosowane przez deweloperów. – Nie są to już szare, nieciekawe budynki, lecz atrakcyjne wizualnie konstrukcje charakteryzujące się silnie wyodrębnioną estetyką – mówi Tomasz Bednarek z WPBM „Mój Dom” SA. – Inwestycje projektujemy tak, by mieszkańcy osiedli czuli się dobrze w swoim otoczeniu.

Ważne jest również to, co znajduje się wewnątrz budynku. – Klatki schodowe powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również ładne – mówi Bednarek. – Zwykle stawiamy na stonowaną i elegancką estetykę. Znacznie zmieniły się też windy. Na wyższe piętra nowoczesnych inwestycji chcemy wjechać bez doświadczania szarpań i hałasu maszynerii. Dlatego standardem w naszej ofercie są cichobieżne, przestronne windy.

Dla osób myślących o zakupie własnego lokalu istotna jest również wygoda. Dzięki podziemnym parkingom możemy przebyć trasę z samochodu do mieszkania bez obaw, że zmokniemy w deszczu lub zmarzniemy. – Samochodu przechowywanego pod zadaszeniem nie trzeba będzie również odśnieżać. Ponadto w takiej przestrzeni często uwzględniamy także pomieszczenia techniczne dla mieszkańców, a nawet – jak choćby w przypadku inwestycji Pixel House we Wrocławiu – schowki na rowery.

Kolejnym elementem, który coraz częściej wpływa na to czy decydujemy się na zakup mieszkania jest przestrzeń wspólna osiedla. Szukamy nie tylko nowoczesnych mieszkań i atrakcyjnej architektury, ale także dobrze zagospodarowanych inwestycji, w których będziemy mogli się zrelaksować i spędzić czas z bliskimi. – To przestrzenie, które znacznie wpływają na jakość naszego życia – podsumowuje Bednarek. – Dlatego projektując inwestycje zwraca się szczególną uwagę na to, by mieszkańcy dobrze czuli się na terenie osiedla.

Nowoczesne dziedzińce wyróżniają się mnogością rozwiązań takich jak alejki spacerowe, pasma zieleni czy ławki służące do odpoczynku. Nie bez znaczenia są również rozwiązania dedykowane rodzinom z dziećmi. Na terenie inwestycji powinien znaleźć się plac zabaw, wraz z przestrzenią dla czuwających nad pociechami rodziców. Wrocławska Kępa Staromiejska posiada dodatkowo udogodnienia dla dziecięcych wózków oraz osób niepełnoprawnych. – Nie można też zapomnieć, że istotnym czynnikiem wpływającym na jakość życia zarówno zatroskanych rodziców, jak i wszystkich mieszkańców jest bezpieczeństwo. Dobrze przemyślana infrastruktura inwestycji to także ogrodzone osiedle oraz wjazd na teren mieszkalny regulowany za pomocą szlabanu – komentuje Bednarek.

fot. Pixel Huse we Wrocławiu / mat. prasowe

Translate »