Dni Dewelopera 2015 we Wrocławiu startują już w najbliższą środę!

Odbywająca się we Wrocławiu konferencja to jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń tego typu w kraju. Spotkają się podczas niej najważniejsi eksperci rynku deweloperskiego z sektora publicznego i prywatnego. Uczestnicy dyskutować będą o rozwoju infrastruktury mieszkaniowej, projektowaniu inwestycji w polskich metropoliach, a także o tym, jak wyglądać będą miasta przyszłości.

Celem Dni Dewelopera 2015 jest wypracowanie tez i rekomendacji, które wytyczą kierunki, w jakich rozwijać będą się polski rynek nieruchomości i tkanka miejska. Konferencja odbędzie się 7 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym. W programie wydarzenia znalazły się panele dyskusyjne i debaty, w których uczestniczyć będą przedstawiciele branży deweloperskiej, lokalni samorządowcy, a także bankierzy, finansiści i specjaliści z dziedziny budownictwa.

Uczestnicy i goście tegorocznej edycji Dni Dewelopera skupią się przede wszystkim na zagadnieniu nowoczesnego miasta. Eksperci zastanowią się nad rolą branży deweloperskiej w działaniach miastotwórczych oraz nad tym, jak rozwijać będą się metropolie w najbliższych miesiącach – oraz latach. Paneliści dyskutować będą o tym, jak zmiany społeczne, nowe modele gospodarcze i rola technologii będą wpływać na budowanie zrównoważonej polityki mieszkaniowej. Omawiane będą nie tylko przykłady nowoczesnych inwestycji, ale również sposoby na wykorzystanie danych generowanych przez mieszkańców w celu usprawnienia funkcjonowania metropolii.

Konferencja stanie się również platformą do wymiany doświadczeń i pomysłów. Panele i debaty umożliwią dogłębną analizę kondycji rodzimego rynku nieruchomości i ułatwią wypracowanie strategii działań opartych na ponadsektorowej współpracy; działań, które w najbliższej przyszłości będą wyznaczać kierunki rozwoju polskich miast. Podczas organizowanej z inicjatywy Polskiego Związku Firm Deweloperskich konferencji omawiana będzie także dynamizacja polskiego mieszkalnictwa oraz zmiany w prawie budowlanym.

Szóstą edycję Dni Dewelopera otworzy przedstawienie raportu „Wrocław – miasto perspektyw”. Prelegentem wykładu będzie prof. Witold Orłowski – główny doradca ekonomiczny PwC. Następnie, spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „Dlaczego jedne miasta rozwijają się szybciej, a inne wolniej?”. W panelu o tym tytule udział wezmą znamienite autorytety takie jak: Jacek Bartkiewicz z Narodowego Banku Polskiego, prof. Witold Orłowski, Kazimierz Kirejczyk z firmy REAS, Dorota Jarodzka-Śródka z PZFD, Jerzy Michalak z Zarządu Województwa Dolnośląskiego, jak również Prezydent Miasta Wrocławia – Rafał Dutkiewicz. Wśród zagadnień omawianych podczas dyskusji znajdą się m.in. rola samorządów w rozwoju miast i aglomeracji oraz funkcja planowania przestrzennego w działaniach miastotwórczych. Paneliści zastanowią się także nad tym, jak fundusze unijne wpływają na kształtowanie się miast.

Podczas Dni Dewelopera 2015 odbędą się także dwie debaty. „Polak kupuje mieszkanie” poświęcona będzie zagadnieniom związanym z programami wsparcia dla nabywców lokali, takimi jak „Mieszkanie dla Młodych” – a także problemowi rosnących wkładów własnych i przyszłości finansowej rynku deweloperskiego. W debacie udział wezmą: Jan Szuba – Dyrektor Oddziału NBP Wrocław, Andrzej Reich z Komisji Nadzoru Finansowego, Jerzy Ptaszyński z Centrum AMRON, Iwona Załuska z Upper Finance, Andrzej Cieślik z mBank i Edward Laufer z PZFD.

Tematem drugiej debaty – „Proces deweloperski AD 2015” – będzie wpływ regulacji technicznych oraz nowych technologii na jakość życia w mieście. Jej uczestnicy zastanowią się również na tym, jak nowe prawo budowlane wpływa na proces inwestycyjny. W sprawie powyższych problemów głos zabiorą: prof. Jerzy Zwoździak z Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, gen. Dariusz Ratajczak ze Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Michał Kucybała z Schindler Polska, Błażej Krawczyszyn z Fortum Power and Heat Polska, dr inż. Konrad Witczak ze Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki, Konrad Płochocki i Tomasz Stoga z PZFD.

Ostatnim punktem programu Dni Dewelopera 2015 będzie panel dyskusyjny dotyczący realizowania programu SmartCity we Wrocławiu. Wśród panelistów znajdą się: Maciej Bluj – Wiceprezydent Miasta Wrocław, Jacek Barski z Departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, Michał Kowalczyk z firmy Nexwell Engineering oraz Przemysław Naklicki z Orange. Eksperci dyskutować będą o wykorzystaniu technologii w procesie miastotwórczym. Ponadto, podsumowane zostaną działania Wrocławia w kierunku wprowadzania inteligentnych rozwiązań w tkance miejskiej. Paneliści spróbują także przewidzieć jakie udogodnienia dla mieszkańców będą w przyszłości wprowadzać deweloperzy projektujący osiedla.

Tegoroczna edycja Dni Dewelopera odbywa się pod pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Prezydenta Miasta Wrocławia. Konferencja odbędzie się w środę, 7 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Można jej dokonać na stronie: dnidewelopera.pzfd.pl. Znajduje się tam również pełny program konferencji.

fot. materiały prasowe

Translate »