ABB wynajmie 50 procent Axis

Firma ABB podpisała umowę najmu na około 10 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku Axis w centrum Krakowa, realizowanym przez Skanska Property Poland. Jest to jedna z największych umów podpisanych w miastach regionalnych w 2015 roku. Dział Reprezentacji Najemcy firmy Knight Frank doradzał ABB w procesie wyboru lokalizacji.

Nowy najemca zajmie aż połowę nowoczesnego biurowca, którego łączna powierzchnia najmu wyniesie 20 000 mkw. Oznacza to, że budynek zostanie skomercjalizowany w 50% na ponad rok przed zakończeniem inwestycji, które jest planowane na IV kwartał 2016 roku. W budynku Axis będzie pracować ok. 1000 specjalistów ABB.

Kraków jest wskazywany jako najlepsza lokalizacja w Europie dla centrów outsourcingowych[1], co bezpośrednio przekłada się na popyt na wysokiej klasy powierzchnie biurowe. W 2014 roku stolica Małopolski osiągnęła rekordowy wolumen najmu powierzchni biurowych na poziomie 117 000 mkw. Według danych Knight Frank, w pierwszej połowie tego roku podpisano już umowy najmu ponad 51 000 mkw.

Biurowiec Axis, zaprojektowany w oparciu o zielone rozwiązania, będzie zapewniał optymalne środowisko pracy, zużywając zarazem 25% mniej energii oraz ponad 50% mniej wody w stosunku do norm lokalnych. Potwierdzi to certyfikacja w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold. Dla podniesienia komfortu pracy do użytku najemców zostanie oddana rozbudowana infrastruktura rowerowa. Projekt o dziewięciu kondygnacjach naziemnych i trzech podziemnych, realizowany zgodnie z koncepcją Workplaces by Skanska, współtworzyć będzie ważną oś biznesowo-komunikacyjną stolicy Małopolski.

Axis jest drugą inwestycją Skanska Property Poland w Krakowie. W ubiegłym roku zakończono realizację kompleksu Kapelanka 42.

[1] Raport Tholons, 2015 TOP 100 Outsourcing Destinations

Translate »