Grupa Capital Park i Akron Group zmodernizują ETC Swarzędz

Grupa Capital Park i Akron Group podpisały umowę joint venture dla projektu centrum handlowego pierwszej generacji ETC w Swarzędzu.

Decyzja o rozpoczęciu współpracy przy kolejnym, po ETC Gdańsk, projekcie, stanowi kontynuację długoterminowej strategii Grupy Capital Park, która zakłada inwestowanie w średniej wielkości centra handlowe pierwszej generacji z dużym potencjałem wzrostu wartości. Umowa JV zakłada 60% udział Capital Park oraz 40% Akron Group w projekcie ETC Swarzędz. Modernizacja będzie współfinansowana przez inwestorów oraz z udzielonego kredytu.

Stefan Ausch, Partner Zarządzający Akron Group dodaje: – Podpisane właśnie joint venture to już kolejny projekt, przy którym Akron Group współpracuje z Grupą Capital Park. Z końcem I kwartału tego roku zakończymy modernizację centrum ETC Gdańsk. ETC Swarzędz to również obiekt pierwszej generacji, który przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia obu firm zostanie dostosowany do potrzeb i oczekiwań zarówno najemców, jak i klientów.

ETC Swarzędz jest pierwszym obiektem handlowym, który powstał w Wielkopolsce i cieszy się powodzeniem wśród klientów już od przeszło dwudziestu lat. Ma ponad 21 tys. mkw. powierzchni handlowej, 126 sklepów i punktów usługowych.

ETC Swarzędz z lotu ptaka small

fot. materiały prasowe