Hotel Europejski zaoferuje też powierzchnię biurową

Hotel Europejski położony jest w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu. Powstał w połowie XIX wieku według projektu wybitnego polskiego architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego. Hotel Europejski był jednym z najnowocześniejszych obiektów hotelowych w Europie, a w okresie międzywojennym najbardziej luksusowym hotelem w Polsce. Funkcjonował do 2005 roku, gdy przeszedł w ręce spadkobierców przedwojennych właścicieli. Obecnie trwa gruntowna przebudowa oraz renowacja hotelu. Oprócz luksusowego hotelu i SPA prowadzonych pod marką Raffles, w budynku znajdą się ekskluzywne sklepy, restauracje i kawiarnie, co pozwoli przywrócić dawny wielkomiejski charakter budynku. Część handlowa zajmie 2 700 mkw.

Natomiast biura znajdą się na dwóch nadbudowanych kondygnacjach i zajmą powierzchnię 7 000 mkw. Za wynajem powierzchni biurowej odpowiedzialna będzie firma Cushman&Wakefield. Zakończenie renowacji obiektu zaplanowano na koniec 2016 roku.

Inwestorem budynku jest HESA (d. Hotel Europejski Spółka Akcyjna) – spółka rodzinna, która została utworzona w 1924 roku przez ówczesnych spadkobierców założycieli hotelu – rodzinę Przeździeckich. Budynek Hotelu Europejskiego został odebrany spółce HESA w 1948 roku przez władze komunistyczne. Prawa do nieruchomości rodzina odzyskała dopiero w 2005 roku. W 2012 roku dwie trzecie udziałów przejęła szwajcarska firma Takami Holding. Prace restauracyjne w Hotelu Europejskim rozpoczęły się w 2013 roku.

fot. materiały prasowe

 

 

Translate »