Ile za wymarzony apartament w g

i.hryncewicz- kadr3Wiele osób chciałoby by mieć swój prywatny apartament w górach. Postanowiliśmy zweryfikować dostępność ofert oraz ceny takich nieruchomości analizując rynek sprzedaży apartamentów mieszkalnych w okolicy: Tatr, Karkonoszy oraz Gór Stołowych.

W Tatrach szczególną popularnością cieszy się Zakopane, dlatego w tej analizie nie mogliśmy pominąć tego miasta. Rynek sprzedaży apartamentów jest w tym miejscu bardzo różnorodny, liczy aż 74 oferty. Znajdziemy oferty wybudowanych już apartamentów, gotowych do zamieszkania, jak i nieruchomości będących w stanie deweloperskim. Jak w przypadku wielu już dzisiaj apartamentowców, i w Tatrach można nabyć apartament z możliwością czerpania z niego korzyści finansowych przez większość roku. Polega to na wynajmowaniu swojego apartamentu dla hotelu przez okres 11 miesięcy w ciągu roku i otrzymywaniu za to części zysków.
W Zakopanym istnieje możliwość zakupu apartamentu niemal o dowolnej powierzchni, jaką tylko się chce – od 35 m2 do 100 m2. Najwięcej ofert dotyczy apartamentów o powierzchni od 35 m2 do 60 m2. Ceny za metr kwadratowy powierzchni nie należą do niskich, gdyż wahają się w granicach od 10,000 zł do 16,000 zł. W większości ofert cena zawiera wliczone miejsce postojowe oraz komórkę lokatorską.

Jeśli chodzi buy viagra online without prescription o Karkonosze, to w przypadku Szklarskiej Poręby oferta sprzedaży apartamentów jest również bogata – ponad 120 ogłoszeń. Są o zarówno ogłoszenia prywatnych sprzedawców, jak również duże inwestycje w pensjonatach wyposażonych w SPA i WALLNES, które oferują w pełni urządzone oraz przygotowane do wypoczynku apartamenty z możliwością czerpania z tego korzyści pieniężnych przez 11 miesięcy w roku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że apartament w górach z możliwością wynajmu go hotelowi przez większość roku bardzo korzystny – funkcjonuje on bowiem przez cały rok, skupiając miłośników wypraw górskich i narciarstwa. Na tym oferowane są apartamenty o powierzchni od 28 m2 do 135 m2. Ceny jednak są znacznie korzystniejsze niż w przypadku Tatr. Najtańszy apartament można kupić już od 4,500 zł/m2 do 9,000 zł/m2.

Na zakończenie weźmy pod lupę Góry Stołowe. Tutaj sytuacja na rynku sprzedaży apartamentów nie prezentuje się zbytnio lepiej. Wyłącznie w Polanicy Zdrój da się znaleźć oferty sprzedaży apartamentów mieszkalnych. Ich łączna ilość wynosi 68 apartamentów. Są to apartamenty w stanie deweloperskim o powierzchniach od 24 m2 do 106 m2. Cena za metr kwadratowy wynosi 4,490 zł, a więc jest wyjątkowo korzystna.

Iwona Hryncewicz

Translate »