IMMOFINANZ przygotowuje projekt i zabezpiecza działkę pod kolejny STOP.SHOP.

Austriacki inwestor i deweloper IMMOFINANZ rozpoczął przygotowania do realizacji budowy kolejnego parku handlowego pod marką parasolową STOP.SHOP., tym razem w mieście Pułtusk. Inwestor aktualnie zabezpieczył działkę pod nowy obiekt, która zlokalizowana jest przy ulicy Daszyńskiego. Zgodnie z wstępnymi założeniami STOP.SHOP. Pułtusk będzie posiadał łącznie czternaście sklepów. Oddanie do użytku parku handlowego planowane jest pierwszy kwartał 2017 roku.

Działka, która została zabezpieczona pod budowę STOP.SHOP. w Pułtusku znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca autobusowego PKS, którego funkcja zostanie zachowana w odnowionym i nowoczesnym kształcie. Za projekt i budowę nowego dworca odpowiedzialny będzie aktualny jego właściciel, grupa Mobilis. Ponadto obok przyszłego parku handlowego zlokalizowane są dwa supermarkety spożywcze, Lidl i Stokrotka. Obiekt handlowy swoim zasięgiem obejmie ponad 80 tys. mieszkańców (przy założeniu około 30 minut czasu jazdy). Podobnie jak w przypadku 53 istniejących już parkach handlowych, również w Pułtusku IMMOFINANZ zamierza zaoferować przyszłym odwiedzającym STOP.SHOP. bogatą mieszankę najemców, w tym zarówno tych lokalnych, krajowych jak i międzynarodowych.

„Liczne przeprowadzone przez nas analizy potwierdziły, że wybrana działka, to najlepsza lokalizacja w mieście. Spełnia ona wszelkie warunki by z powodzeniem otworzyć w tym miejscu obiekt typu STOP.SHOP.”, skomentował Jacek Wesołowski, Country Manager Development Poland, IMMOFINANZ. „Mocno wierzymy w powodzenie realizacji tej inwestycji, stąd postanowiliśmy poinformować o naszych planach na tym etapie. Co więcej, otwartość i doskonała współpraca z miastem jest dodatkowym argumentem, który napawa nas optymizmem na przyszłość”, dodał.

Elastyczna koncepcja marki STOP.SHOP. bazuje na pomyśle realizacji parków handlowych w miastach liczących od 20 000 do 150 000 mieszkańców. Powierzchnie pod wynajem wahają się od 3 000 m kw. do 15 000 m kw. STOP.SHOP.-y oferują swoim gościom także przestronny parking, optymalny dostęp do sieci transportowych i wysoką funkcjonalność dzięki atrakcyjnej mieszance najemców.

Marka STOP.SHOP. posiada doskonale upowszechnioną pozycję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej a jej dalszy rozwój daje potencjał ku temu, aby stała się ona dominującą siecią parków handlowych w tej części Europy. Na portfel nieruchomości typu STOP.SHOP. należących do IMMOFINANZ aktualnie składają się 53 parki handlowe w 7 krajach. W Polsce do tej pory zostały otwarte parki handlowe STOP.SHOP. w Legnicy, Mławie, Kętrzynie oraz Żarach, natomiast kolejne, w Świnoujściu i Szczytnie są w trakcie budowy.

fot. materiały prasowe

Translate »