Jest pozwolenie na budowę dla Placu Vogla w Wilanowie

Plac Vogla 3

Pierwszy z planowanych przez Ghelamco obiektów handlowo-usługowych – Plac Vogla na warszawskim Wilanowie otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. Deweloper planuje rozpoczęcie realizacji projektu w 2014 roku. Budowa potrwa około siedmiu miesięcy.

Plac Vogla będzie inwestycją realizowaną według nowej, na polskim rynku, koncepcji Lokalnych Ośrodków Handlu i Usług. Kameralny projekt Ghelamco, adresowany do mieszkańców Wilanowa, stanowi alternatywę dla wielkoformatowych centrów handlowych, tworząc miejsce codziennych zakupów i spotkań dla lokalnej społeczności.

Obiekt handlowo-usługowy na Wilanowie powstanie między ulicami Sytą, Zaściankową, Łokciową i Vogla. Na powierzchni blisko 11 000 mkw. znajdzie się miejsce dla ok. 50 lokali, specjalistycznych sklepów spożywczych, kawiarni, restauracji i drobnych obiektów usługowych. Inwestycję charakteryzować będzie niska, w większości parterowa zabudowa.

Dzięki formie architektonicznej wpisanej w charakter dzielnicy, Plac Vogla naturalnie wkomponuje się w tkankę miejską i okoliczną zabudowę. Lokalizacja w pobliżu miejsca zamieszkania klientów oraz możliwość wejścia do każdego z lokali mieszczących się na terenie obiektu z zewnątrz, prosto z ulicy, zapewni komfort i szybkość codziennych zakupów. Wkomponowanie w projekt restauracji, placu zabaw oraz przestronnego parkingu, który może służyć również do organizacji wydarzeń z życia dzielnicy przyczyni się do stworzenia przyjaznego miejsca spotkań dla mieszkańców Wilanowa.

Plac Vogla jest jednym z trzech obiektów handlowo-usługowych typu „open-air center” planowanych przez dewelopera. Kolejne to Prochownia Łomianki i Pasaż Tukanów w Piasecznie. Inwestycje zostały zaprezentowane po raz pierwszy podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, a ich międzynarodowa premiera miała miejsce w Cannes podczas targów MAPIC w dniach 13– 5 listopada 2013 roku.

Translate »