Kreatywne i funkcjonalne open space

Z pokoi – do open space i kreatywnych miejsc relaksu. Biuro nowoczesne, przestronne, jasne, w którym dominuje biel i szarość. Nie zabrakło jednak miejsca dla wyróżniających tą przestrzeń akcentów, jak tapicerowanych foteli Packman o oryginalnym kształcie i kolorystyce, systemów #Hush, czyli kabin do rozmów lub pracy w skupieniu, czy „kosmicznej” recepcji. Aranżacja nowej siedziby firmy farmaceutycznej AstraZeneca zdecydowanie zasługuje na uwagę.

Powierzchnia warszawskiej siedziby firmy biofarmaceutycznej zajmuje 1270 mkw. i trzy piętra budynku przy ulicy Postępu. Założeniem nowej koncepcji od początku było stworzenie otwartej, funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni dla około 500 osób.

– Prace projektowe rozpoczęliśmy od zebrania i analizy opinii pracowników dotyczącej pożądanych funkcjonalności przestrzeni biurowej oraz zbadania możliwości wykorzystania Workplace Strategy przygotowanego w centrali firmy. Ważna była odpowiednia organizacja miejsca oraz zarządzanie zmianą, czyli przejście od biur dedykowanych do open space, co dla firmy ma wymiar biznesowy. Nowe strefy do pracy wspólnej zwyczajnie poprawiają produktywność i sprzyjają integracji całej organizacji. Na początku zaaranżowaliśmy dla klienta przestrzeń testową, następnie przygotowaliśmy model biura docelowego – komentuje Zuzanna Mikołajczyk z Mikomax Smart Office.

Projekt nowej siedziby AstraZeneca powstał przy współpracy Massive Design z Mikomax Smart Office.

fot. Mikomax

Translate »