Miejska kosiarka do małego ogródka i na zielony taras na dachu

Zwrotna, lekka i kompaktowa kosiarka miejska – tak mogłaby się przedstawić nowa kosiarka elektryczna Skil, model 0711. Zwrotna, ponieważ została wyposażona w przednie kółka obracające się o 360 stopni, dzięki czemu bardzo łatwo ją prowadzić, szczególnie wokół drzew, donic z kwiatami i innych elementów wystroju ogrodu. Lekka, ponieważ waży zaledwie 4,3 kg. Kompaktowa, ponieważ szybkoobrotowy silnik o mocy 500 W jest mniejszy od konwencjonalnych silników. Dzięki temu kosiarka oferuje optymalną relację wydajności do wagi i umożliwia efektywne koszenie małych trawników o powierzchni do 50 mkw.

Kosiarka miejska jest wyposażona w dwa noże z tworzywa sztucznego, a zasięg ich pracy to 29 cm. Wysokość koszenia trawy można regulować trzystopniowo, od 25 do 55 mm. Ścięta trawa trafia do dużego kosza o pojemności 17 litra. Po napełnieniu kosz można łatwo zdjąć i wygodnie opróżnić. Dzięki systemowi „Easy Storage”, który jest rozwiązaniem stosowanym we wszystkich narzędziach programu Skil „Urban Series”, kosiarka miejska zajmuje podczas przechowywania znacznie mniej miejsca niż konwencjonalne kosiarki elektryczne. W warunkach ograniczonej przestrzeni miejskiej kompaktowa konstrukcja narzędzia ma równie duże znaczenie, co wygoda jego użytkowania.

Kosiarka SKIL, model 0711 otrzymała w 2016 roku iF Design Award. Nagrodę tę uznaje się za jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa na świecie. Przyznawana jest od ponad 60 lat przez niemiecką organizację The iF Industrie Forum Design. Otrzymują ją produkty, w których doskonała jakość idzie w parze z funkcjonalnością i wyjątkowym designem.

fot. Bosch

 

Translate »