Mieszkania na rzeką – silny trend rynku deweloperskiego

Chyba każdy choć przez chwilę marzył w swoim życiu, żeby widok z jego okna rozpościerał się na leniwie płynącą rzekę otoczoną zielenią. Dzisiaj, w dobie rosnącej popularności inwestycji położonych nad wodą, coraz łatwiej o realizację takich planów. Zwłaszcza w centrach dużych metropolii.

W największych polskich metropoliach silnie rozwija się infrastruktura nabrzeżna. Budowane są apartamentowce i budynki mieszkalne zaprojektowane tak, by jak najlepiej wpasować się w obszar w pobliżu rzeki – zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki. Wokół nich powstają restauracje, sklepy, ośrodki kultury, a nawet przystanie dla łodzi czy jachtów.

Jednym z przykładów zainteresowania jakim cieszą się inwestycje położone nad rzeką jest Wrocław. Deweloperzy chętnie wykorzystują potencjał Odry, wraz jej kanałami, wyspami i mostami. – Mieszkania z widokiem na rzekę coraz częściej pojawiają się na rynku nieruchomości – mówi Jakub Orski z wrocławskiej firmy deweloperskiej WPBM „Mój Dom” SA. – Wpływ na to ma m.in. modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego. Takie inwestycje są atrakcyjne, ponieważ zwiększyła się czystość wód. Większą uwagę przykłada się także do zabezpieczenia nabrzeżnych terenów przed powodziami. Mieszkania z widokiem na rzekę cieszą się ogromną popularnością. Dla jednych to wyznacznik luksusu, inni cenią sobie bliskość natury i malowniczy pejzaż za oknem. Wiele z tych inwestycji budowanych jest w centrum miasta. Na nabrzeżach powstają kawiarnie, restauracje, mariny. Nie brak także ścieżek spacerowych, plaż czy placów zabaw dla dzieci. Miejskie rzeki stają się tętniącymi życiem arteriami metropolii, a tereny inwestycji ważnymi przestrzeniami społecznymi.

Jedną z takich inwestycji jest wrocławski Bulwar Drobnera. Położony na styku Starego Miasta i Nadodrza apartamentowiec zapewnia łatwy dostęp do szerokiej oferty ruchliwego centrum miasta. Aby zamieszkać nad rzeką nie trzeba jednak kupować lokalu w inwestycji typu premium. Rozwój nadrzecznej infrastruktury w miastach wiąże się również z powstawaniem budynków mieszkalnych w tańszych przedziałach cenowych. Posiadacze chudszych portfeli, dla których okno z widokiem na rzekę jest podstawowym czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie mieszkania, mogą znaleźć podobne inwestycje dalej od centrum i w bardziej przystępnych cenach. Często w takiej okolicy jeszcze łatwiej o malownicze krajobrazy czy spacerowe tereny zielone.

fot. materiały prasowe

 

Translate »