Moderna Investment ma pozwolenie na budowę

Deweloper Moderna Investment rozpoczyna w Oliwie budowę Grunwaldzkiej 505. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę. Za około 1,5 roku w miejscu, w którym obecnie straszy grożący zawaleniem obiekt, oddany zostanie do użytku elegancki budynek. W jego zrewaloryzowanej części znajdzie się przychodnia zdrowia i apteka, a w nowym skrzydle hotel ze 100 pokojami oraz sklep sieci Lidl o powierzchni 1500 m kw. Będzie  tu też 170 miejsc parkingowych – przy budynku i w podziemnej hali garażowej. Wartość inwestycji to około 60 mln zł.

Prace budowlane, uzgodnione z wojewódzkim konserwatorem zabytków, rozpoczną się jeszcze w lutym od rozbiórki zdewastowanego budynku. W trakcie budowy przydadzą się doświadczenia inwestora z budów prowadzonych w centrum miasta, w miejscach o gęstej zabudowie i dużym natężeniu ruchu. Tak było podczas budowy Kamienicy Moderna przy placu Kaszubskim w Gdyni czy podczas rewitalizacji biurowca Xenon przy gdyńskiej ul. Śląskiej i przy budowie kompleksu Baltiq Plaza przy ul. Świętojańskiej w Gdyni.

Moderna Investment jest firmą stworzoną przez zespół profesjonalistów, którzy na rynku nieruchomości oraz rynku inwestycyjnym działają od blisko piętnastu lat.

fot. materiały prasowe

Translate »