Modernizacja bulwarów Warty w Częstochowie

Przy Galerii Jurajskiej w Częstochowie rozpoczął się ostatni etap prac nad modernizacją bulwarów Warty. Galeria Jurajska tworzy strefę wypoczynku. Ruszył właśnie ostatni etap prac budowlanych rozpoczętych późnym latem  2017 roku. Potrwa do końca maja. Na powierzchni ponad 8,5 tys. m kw. powstanie nowoczesny bulwar z miejskim ogrodem. Jego otwarcie planowane jest na czerwiec.

Jak zapowiada Jurajska, po modernizacji bulwaru powstanie m.in. 1,3 tys. m kw. ścieżek i alei, mające ponad 300 m kw. place zabaw dla małych i starszych dzieci oraz liczący sobie ponad 500 m kw. plac główny, na którym stanie m.in. fontanna w formie tzw. „mokrego chodnika” ze strzelającym w górę strumieniem wody oraz płytka sadzawka.

Całą przestrzeń wypełnią specjalnie dobrane drzewa liściaste, ozdobne gatunki krzewów i trawy. Wzdłuż samej rzeki od ronda aż do boisk siatkarskich prowadzić będzie brukowana aleja, która ma szanse stać się nowym, miejskim deptakiem – zapewnia pomysłodawca.  To pierwsza tego typu inwestycja w mieście nad Wartą. – Jesteśmy już na ostatniej prostej z pracami. Na ukończeniu są już ścieżki, trwają prace nad centralnym placem. Posadzona jesienią zieleń lada dzień zakwitnie – mówi  Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Bulwary Warty, fot. Grupa Verso, ZOON architektura krajobrazu