Narzędzie high-tech wielkości ołówka

Dremel Micro zaskakuje wyrafinowanymi szczegółami. Nowy model to najbardziej zaawansowane technologicznie i najbardziej kompaktowe narzędzie marki Dremel, idealne do prac w trudnych warunkach wymagających szczególnej precyzji.

Dremel Micro jest najbardziej zaawansowanym technologicznie i najbardziej kompaktowym narzędziem marki Dremel. Ma 20 cm długości i waży zaledwie 250 gramów. To pierwsze narzędzie wielofunkcyjne Dremel z okrągłą lampą LED wokół głowicy, która sprawia, że użytkownik dobrze widzi obszar roboczy, nawet w słabo oświetlonych miejscach. Dzięki temu kompaktowe urządzenie jest idealne do precyzyjnej pracy w trudnych warunkach. Odcięcie śruby lub rury w niewielkiej przestrzeni bywa trudną pracą. Jednak z bezprzewodowym narzędziem wielofunkcyjnym Dremel Micro można sprostać takiemu wyzwaniu w mgnieniu oka.

PT36a-08.14 Bosch
Wąski i miękki uchwyt urządzenia sprawia, że Dremel Micro wygodnie leży w dłoni. Trzymając go jak ołówek, można bez wysiłku wykonywać czasochłonne prace. To dlatego zadania wymagające precyzji, jak wycinanie i szlifowanie niedużych kształtów w drewnie, plastiku i metalu, są teraz tak łatwe do wykonania.

Narzędzie może pracować z prędkością od 5 000 do 28 000 obrotów na minutę. Prędkość regulowana jest intuicyjnie poprzez wciśnięcie przycisków szybkiego wybierania, a jej wartość wskazuje lampka LED. Bez względu na to, czy tniesz, szlifujesz, ostrzysz, grawerujesz czy polerujesz, możesz dostosować prędkość obrotów do swoich potrzeb. Akcesoria z asortymentu marki Dremel są kompatybilne z narzędziem Dremel Micro i rozszerzają zakres zastosowań, do których może ono być wykorzystywane.

Kompaktowe baterie i łatwe ładowanie
W przerwach między kolejnymi zadaniami narzędzie Dremel Micro, z czterema ulubionymi akcesoriami, można umieścić i przechowywać w dołączonej do niego stacji dokującej, bez potrzeby wyjmowania baterii. Główną zaletą baterii 7,2 V jest niezwykle mały rozmiar jej ogniw litowo-jonowych, które są o 43% lżejsze i mniejsze niż standardowo stosowane. To dzięki nim Dremel Micro jest tak kompaktowy i może wykonać wiele drobnych zadań w domu i na zewnątrz. Praktycznym rozwiązaniem jest wskaźnik naładowania akumulatora, który poprzez zmianę koloru odpowiednio z czerwonego na pomarańczowy i zielony wskazuje poziom naładowania baterii.

Zastosowania dla majsterkowiczów
Dremel Micro ułatwi majsterkowiczom wykonanie wielu prac, takich jak na przykład wyrównanie rowków w szufladzie, która nie wsuwa i wysuwa się swobodnie. Lampka LED umożliwia skrócenie wystających śrub nawet w tych szafkach, w których widoczność jest słaba. Standardowe zadania do samodzielnego wykonania, takie jak odcinanie rur lub laminatu, dokładne szlifowanie powierzchni drewnianych, obrabianie nacięć śrub lub ostrzenie narzędzi (ogrodowych), można zrealizować bardzo szybko, jeśli dysponuje się odpowiednimi akcesoriami.

Zastosowania dla rzemieślników i modelarzy
Dremel Micro przy jego szerokim zakresie zastosowań nadaje się również doskonale dla miłośników rzemiosła. Za pomocą frezów do grawerowania można wykonać najbardziej precyzyjne grawerunki w szkle lub metalu. Szeroka gama akcesoriów pozwala wypolerować biżuterię i oszlifować meble i… osiągnąć modny efekt vintage. Dzięki swej kompaktowej formie i inteligentnemu oświetleniu Dremel Micro jest idealnym pomocnikiem także dla modelarzy i fanów case moddingu – pomoże nawet przy pracy w wymagających precyzji zakamarkach i wygładzaniu ostrych krawędzi w ciasno przylegających obudowach w naprawdę maleńkich modelach.

fot. Bosch

Translate »