Niech się stanie światłość!

W salonie 9design znajdziemy szeroki wybór oświetlenia, jednak nowości od dwóch wyjątkowych, czeskich marek, Bomma i Brokis, wychodzą daleko poza swoją bazową funkcję. Śmiało można określić je użytkowymi dziełami sztuki, które nadają wnętrzom charakteru i budują klimatyczny nastrój za sprawą ciekawej formy czy gry światłem.

BROKIS

Ekskluzywne lampy Brokis to wysokiej jakości produkty wytwarzane przez rzemieślników i docenione przez amatorów dobrego wzornictwa na całym świecie. Każda kolekcja oświetlenia BROKIS łączy tradycyjne, ręcznie dmuchane szkło z innymi, ekskluzywnymi materiałami, tworząc zestawienia wykraczające poza konwencję współczesnego designu. Warto zwrócić uwagę na wiszące lampy Mona. Ten smacznie podany, luksusowy minimalizm łączy w sobie grube szkło, barwiony dąb europejski, stal malowaną proszkowo i skórzane paski.

Miłośnikom niestandardowych form przypadną do gustu lampy z linii Night-Birds zainspirowane lotem ptaka. Marka podczas tegorocznych, prestiżowych targów Milan Design Week zaprezentowała swoje nowości m.in. zjawiskową kolekcję Ivy zaprojektowaną przez Lucie Koldova, którą nie sposób było pominąć podczas spaceru między stoiskami. Zajawiono także osobliwą w formie linię Puro Eclectic oraz  pękate, czarujące detalami i połączeniami materiałów kolekcje Awa oraz Knot.

BOMMA

Bomma stawia na szklarskie rzemiosło osadzone głęboko w czeskiej tradycji, ale wzbogaca go  awangardowym twistem. W ultranowoczesnym zakładzie produkcyjnym pod okiem mistrzów-rzemieślników powstają niepowtarzalne lampy, które kuszą wariacją form, kolorów i faktur. Linia wiszących lamp Phenomena aż prosi się, by połączyć kilka z nich i stworzyć własną, ponadczasową kompozycję oświetleniową o wyrazistym stylu. Jeśli poszukujesz nieoczywistych rozwiązań, to lampy Soap zaprojektowane przez uznanego designera, Ota Svoboda, skradną Twoje serce. Opalizujące szkło i nieregularny kształt w wyrafinowany sposób nawiązują do ulotności bańki mydlanej, która we wrażliwcach może rozbudzić tęsknotę za dziecięcą beztroską. Marka Bomma, podobnie jak Brokis, skorzystała z okazji pojawienia się na targach w

Mediolanie z premierą nowych kolekcji. Efektowne projekty oświetlenia, między innymi z serii Pendulum (szklana wersja kołyski Newtona), Lantern, Lens, czy urocze „ule” z linii Blimp wyróżniały markę na tle konkurencji i podkreśliły jej niebywały potencjał.

fot. materiały prasowe

Translate »