Nowe kamery sieciowe Boscha

Rejestracja wszystkich istotnych szczegółów poruszających się obiektów o każdej porze dnia i nocy.

Bosch Security Systems rozszerza swoją serię sieciowych kamer obrotowych AUTODOME 7000 HD. Szybkie kamery sieciowe PTZ są teraz wyposażone w technologie Starlight oraz Dynamic. Dwa nowe modele kamer oferują bezpieczeństwo przez 24 godziny na dobę, także w krytycznych warunkach oświetleniowych. Kamery mogą rejestrować obraz zarówno w jaskrawym słońcu, jak i przy bardzo słabym oświetleniu. Także obiekty poruszające się można rejestrować z zachowaniem wysokiej jakości obrazu pomimo trudnych warunków oświetleniowych. Dlatego nowe kamery są przeznaczone do monitorowania obiektów w ruchu drogowym, logistyce, przemyśle, ale także w centrach miast. Nowe kamery można stosować w pomieszczeniach oraz na zewnątrz.

 

Nowe kamery sieciowe AUTODOME starlight 7000 HD dostarczają obraz wideo w jakości HD także przy bardzo słabym oświetleniu i rejestrują poruszające się obiekty w rozdzielczości HD 720p z szybkością do 60 klatek na sekundę. Najnowocześniejsza technologia sensorów optycznych w połączeniu z innowacyjną technologią redukcji szumów zapewnia czułość wynoszącą 0,052 luksa w trybie kolorowym oraz nawet 0,0103 luksa w trybie czarno-białym.

 

Kamera sieciowa AUTODOME starlight 7000 HD zapewnia także w ciemności obraz kolorowy w sytuacjach, w których inne kamery mogłyby rejestrować tylko obraz w czerni i bieli, oraz obraz czarno-biały w sytuacjach, w których inne kamery nie byłyby już w stanie w ogóle rejestrować obrazu. Dzięki możliwości rejestrowania szybko poruszających się obiektów w warunkach słabego oświetlenia AUTODOME starlight 7000 HD jest optymalną kamerą do monitorowania np. parkingów oraz skrzyżowań.

 

Aby dodatkowo zwiększyć jakość i wyrazistość obrazu wideo, obydwie kamery są wyposażone w technologię automatycznego przeciwdziałania efektowi mgły, aby także w warunkach zamglenia, zadymienia lub oparów, dynamicznie dopasować tryb pracy kamery i zapewnić najwyższą jakość obrazu.

 

Inteligentna analiza wideo (IVA)

Inną cechą wyróżniającą kamery sieciowe serii AUTODOME 7000 HD jest funkcja inteligentnej analizy wideo (IVA). Funkcja ta umożliwia w przypadku określonych scen automatyczne powiadamianie operatora, a także automatyczne śledzenie określonych obiektów. Do danych wideo już podczas nagrywania dodawane są metadane. Metadane znacznie przyspieszają wyszukiwanie określonych scen w dużej ilości zarejestrowanego materiału wideo. Metadane umożliwiają także wykorzystanie materiału wideo jako dowodu oraz służą optymalizacji procesów biznesowych. Można dzięki nim zbadać liczebność lub uzyskać informacje o zagęszczeniu ruchu osób w określonych sytuacjach. Można przy tym wybrać i łączyć ze sobą maksymalnie 8 z 15 wcześniej skonfigurowanych reguł alarmowych. Pozwala to zwiększyć efektywność działania systemu oraz znacząco ograniczyć liczbę fałszywych alarmów.

 

Nie trać z oczu tego, co najważniejsze

W monitoringu wizyjnym obiekty poruszające się to takie, którym operator powinien poświęcić wyjątkową uwagę. Funkcja inteligentnego śledzenia (Intelligent Tracking; iTracking) automatycznie rejestruje poruszające się obiekty, bazując na zdefiniowanych regułach alarmowych, lub po kliknięciu przez operatora na interesujący go obiektu. Funkcja iTracking jest w stanie rozróżniać pomiędzy pojedynczymi i wieloma punktami odniesienia, zapewniając nieprzerwane śledzenie danego obiektu. Optymalne śledzenie obiektu gwarantuje opcja dynamicznej adaptacji pola widzenia. Dodatkowo wszystkie modele kamer sieciowych AUTODOME 7000 HD oferują technologię wirtualnego maskowania. Wirtualne maskowanie pozwala ukryć niepożądany lub nieinteresujący ruch, np. liście i gałęzie drzew poruszające się na wietrze lub pulsujące światła, co przyczynia się do poprawy precyzji i wydajności kamery, bez konieczności usuwania całych obszarów z obrazu wideo.

Redukcja kosztów archiwizacji oraz obciążenia sieci

W celu redukcji kosztów archiwizacji oraz obciążenia sieci, nowe kamery sieciowe AUTODOME IP starlight 7000 HD oraz AUTODOME dynamic 7000 HD wykorzystują technologię inteligentnej redukcji szumów (iDNR). Technologia iDNR gwarantuje wykorzystanie szerokości pasma transmisji tylko wtedy, gdy faktycznie jest to konieczne. Przy braku lub przy niedużym ruchu na obrazie prędkość przesyłu danych jest niższa. Dodatkowo funkcja pozwala odróżnić ważne informacje od nieistotnego szumu. Odpowiednio dostosowywany jest także stopień redukcji szumów, tak aby możliwe było rejestrowanie ważnych obiektów przy równoczesnym eliminowaniu szumów. Pozwala to zoptymalizować prędkość przesyłu danych. Technologia iDNR umożliwia ograniczenie prędkości przesyłu nawet o 50%, co zmniejsza obciążenie sieci i wykorzystanie przestrzeni dysków, przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Lokalne zapisywanie danych w kamerze przydaje się w przypadku krótkookresowych awarii sieci i gwarantuje stały dostęp do danych wideo w systemie Video Recording Manager (VRM).

Sieciowe kamery standardowe oraz kamery HD, urządzenia kodujące i systemy analizy są kompatybilne z wieloma rozwiązaniami w zakresie oprogramowania i zapisu firmy Bosch oraz innych producentów.

fot. Bosch

Translate »