Prostota i elegancja – apartament w Katowicach

Luksusowy apartament to prostota i elegancja w najlepszym wydaniu. Jego imponujący metraż uzyskano po zburzeniu ściany w dwóch mieszkaniach, znajdujących się na najwyższej kondygnacji piętrowca i przesunięciu okien. Dzięki temu otrzymano łącznie ponad 200 m2 powierzchni mieszkalnej oraz przeszło 100 m2 tarasu.

Autorem projektu wnętrza jest pracownia MMOA: Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary. Projekt uplasował się na 3. miejscu w 12 edycji konkursu Vasco Integracja. Apartament jest minimalistyczną propozycją dla rodziny z dwójką dzieci, łączącą duże, jasne i przejrzyste przestrzenie z wysmakowanym wnętrzem, oszczędnym w dekoracje.

Mieszkanie jest podzielone na dwie strefy – dzienną, z otwartą kuchnią, jadalnią i salonem oraz prywatną, z sypialnią połączoną z garderobami i dwoma dziecięcymi pokojami. Wszystkie przestrzenie są wyposażone w osobne łazienki.

Króluje marmur i drewno

W aranżacji dominuje wysublimowane połączenie marmuru z drewnem. Marmur, dawniej kojarzony z surowym przepychem, zyskuje łagodniejszy ton w zestawieniu z drewnianymi powierzchniami. Ogromnym atutem apartamentu jest dostęp do światła naturalnego, dzięki ogromnym oknom i przeszkolonym drzwiom, prowadzącym na okazały taras.

Najbardziej imponująca ozdoba, czyli trójwymiarowa czarna rzeźba bazująca na zwielokrotnionym kształcie kwadratu znajduje się w samym centrum salonu – na ścianie, nad kanapą. Wyrazistym  elementem tego wnętrza są grzejniki. Projektanci zdecydowali się na model o fakturze nieregularnych rowków. Ze względu na uniwersalny kształt i proste barwy pięknie komponują się z wyrafinowanym wnętrzem.

Co ciekawego w kuchni?

Strefa wypoczynkowa jest połączona ze sterylną kuchnią wygodną wyspą, utrzymaną w jasnych barwach. Urodą zachwyca także otwarty salon z marmurową ścianą wyposażoną w kominek elektryczny, a także jadalnia, której sercem jest ogromny, okrągły stół. Z przestronnego salonu można wyjść na okazały taras pod dachem.

Na uwagę zasługuję również łazienka, gdzie królują lustra, powiększające optycznie przestrzeń. To jasne i dobrze zagospodarowane pomieszczenie, wyposażone w wysoką wannę, przeszklony marmurowy prysznic oraz proste i stylowe meble bez uchwytów.

Fot. Janina Tyńska

Translate »