Rekordowy finał 3. edycji akcji „Podaj Łapę”

7 kwietnia w Warszawie miało miejsce uroczyste zakończenie 3. edycji akcji charytatywnej „Podaj Łapę”, organizowanej przez sieć sklepów Maxi Zoo. W tym roku cały dochód został przekazany na wsparcie czworonożnych ratowników GOPR.

W ostatnią sobotę Marcin Kądziołka – Prezes Fundacji GOPR odebrał symboliczny czek na rekordową kwotę 71 000 zł. Akcja „Podaj Łapę” została zainaugurowana w 2015 roku jako autorski pomysł Maxi Zoo. W edycji z 2017 roku przez cały listopad we wszystkich sklepach sieci klienci mogli kupować specjalne bransoletki z łapką (10 zł), z których cały dochód został przeznaczony dla Fundacji GOPR. W ubiegłych edycjach akcji „Podaj Łapę” pomoc otrzymały Fundacja Przyjaciel, Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom w Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Centrum Alzheimera w Warszawie.

Maxi Zoo to społeczność miłośników zwierząt. W naszym rozumieniu oznacza to również odpowiedzialność za ich los, dlatego od początku działalności współpracujemy z lokalnymi schroniskami i fundacjami. Akcja „Podaj Łapę” to nasza największa inicjatywa charytatywna, którą pielęgnujemy już od 3 lat, z nieukrywaną radością obserwując jej rozwój. Suma, którą udało nam się zebrać podczas 3. edycji jest ponad 2 razy większa niż ubiegłoroczne – powiedział Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo.

Tegoroczny wynik to rekordowa kwota 71 000 zł. Uroczyste zakończenie akcji miało miejsce w ostatnią sobotę, 7 kwietnia, w sklepie Maxi Zoo przy ul. Jutrzenki 156, w Warszawie. Jest to miejsce szczególne, ponieważ 5 lat temu to właśnie na Włochach został otwarty pierwszy sklep tej marki w Polsce. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Maxi Zoo, Fundacji GOPR oraz klienci. Symboliczny czek z rąk Wojciecha Kamińskiego, Dyrektora Zarządzającego Maxi Zoo, odebrał Marcin Kądziołka, prezes Fundacji GOPR. Podczas spotkania obecny był również Jacek Falkenberg, Przewodniczący Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR. Gościem specjalnym wydarzenia został czworonożny ratownik, pies MIA, która z pomocą opiekuna zaprezentował pokaz swoich umiejętności.

Największe podziękowania należą się wszystkim klientom Maxi Zoo, którzy tak licznie wsparli naszą akcję, po raz kolejny potwierdzając swoją wyjątkowość. To nasz wspólny sukces. Dziękujemy! – podsumował Wojciech Kamiński.

W Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym jest 25 psów wyszkolonych do pracy m.in. na lawinach w terenie otwartym oraz gruzach. Są to owczarki niemieckie, labradory i border collie. Ich praca jest nieoceniona podczas akcji poszukiwawczych, szczególnie w miejscach trudnodostępnych dla człowieka. Szacuje się, że jeden pies wykonuje na lawinisku pracę nawet 5-6 ratowników górskich. Psy pracują nawet 2 razy szybciej, a niezwykła wytrzymałość, doskonały węch i zwinność pomagają w osiągnięciu wyniku 90% skuteczności GOPR podczas akcji ratunkowych.

Ryzyko jest na stałe wpisane w pracę ratowników górskich, zarówno tych dwu- jak i czworonożnych. Aby je zminimalizować niezbędne jest odpowiednie przygotowanie, stała opieka medyczna i sprzęt najwyższej jakości. A one jak wiadomo niosą za sobą koszty. Kwota 71 000 zł to największe w historii jednostki dedykowanej psom ratowniczym wsparcie finansowe, które pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie ich do pracy. W imieniu całej Fundacji GOPR pozostaje nam tylko podziękować Maxi Zoo za akcję „Podaj Łapę” – dodaje Marcin Kądziołka prezes Fundacji GOPR.

Foto: ratownik Krystian i pies MIA, Marcin Kądziołka, Prezes Zarządu Fundacji GOPR, Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo w Polsce, Jacek Falkenberg, Przewodniczący Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR / materiał prasowy

Translate »