Służewiec Przemysłowy zmienia swoje oblicze

29 lipca 2014 roku Grupa OKAM Capital podpisała ostateczną umowę zakupu nieruchomości o powierzchni ponad 8 tys. mkw. przy ulicy Konstruktorskiej na warszawskim Służewcu Przemysłowym. W ramach nowego projektu mieszkaniowego, szacowanego na ponad 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej, powstanie ponad 250 mieszkań. Inwestycja rozpocznie się już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Arie Koren, dyrektor zarządzający OKAM Capital powiedział: – Służewiec przemysłowy to dzielnica kryjąca duży potencjał w kwestii budownictwa mieszkaniowego. Nie jest już tylko i wyłącznie biznesowym zagłębiem stolicy. Świadczy o tym coraz większa liczba inwestycji niekomercyjnych.

Większość mieszkań w nowej inwestycji będą stanowić lokale mniejsze – dwupokojowe o powierzchni nie większej niż 45 mkw., zaprojektowane efektywnie z myślą o bardziej wymagających klientach. Z analizy rynkowej przeprowadzonej przez OKAM Capital, wynika iż największą grupę potencjalnych nabywców lokali w tym rejonie stanowią pracownicy pobliskich biurowców oraz inwestorzy, którzy liczą na łatwy wynajem mieszkań. Służewiecki zespół apartamentowy zostanie zaprojektowany przez pracownię architektoniczną HRA Architekci.

Projekt planowany przy ulicy Konstruktorskiej to już druga inwestycja, która zostanie zrealizowana przez dewelopera w tej dzielnicy. W maju br. OKAM Capital podpisał umowę kupna nieruchomości przy ulicy Woronicza, gdzie powstanie 9-piętrowy budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej 18 tys. mkw.

il. materiały prasowe