Váci Corner Offices najbardziej zielonym biurowcem na Węgrzech

Pierwszy projekt HB Reavis na Węgrzech, ukończony w 2014 r. Váci Corner Offices w Budapeszcie, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. To pierwszy węgierski budynek biurowy uhonorowany tak wysoką oceną w ramach certyfikacji BREEAM. Dla HB Reavis to potwierdzenie, że Váci Corner Offices spełnia najwyższe standardy ekologiczne.

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) jest obecnie jedną z najpowszechniej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich oddziaływania na środowisko. Projekty oceniane są w 10 różnych kategoriach, w każdej z nich muszą spełniać od 4 do 9 kryteriów. Metoda ustanowiona przez Grupę Building Research Establishment (BRE) z Wielkiej Brytanii uwzględnia różnorodne aspekty związane z zużyciem energii, gospodarką wodną, gospodarką odpadami, jakością wykorzystanych materiałów oraz podejściem do zrównoważonego budownictwa.

Váci Corner Offices otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent” z oceną 73,4%, stając się tym samym najbardziej przyjaznym środowisku budynkiem spośród wszystkich projektów certyfikowanych przez BRE Group na Węgrzech. Jako jedyna inwestycja w kraju uzyskał tak wysokie noty już po zakończeniu budowy.

fot.  materiały prasowe

Translate »