Wakacje w pełni: Jak zabezpieczyć smart home przed wyjazdem?

Wiele osób zastanawia się jak zabezpieczyć swoje mieszkania czy domy na czas wyjazdu. Mogą nam w tym pomóc urządzenia smart home oferowane przez Nice, dostawcę rozwiązań Home & Building management and Security.

System smart home pozwala na skuteczne odstraszanie potencjalnego intruza, generując efekt imitacji obecności człowieka w domu. „Jesteśmy w stanie sugerować naszą obecność poprzez ruch poszczególnych przesłon, zapalanie i gaszenie świateł czy włączanie domowego audio. Pozwala także na ciągłe monitorowanie tego, co się dzieje w naszej nieruchomości. Jeśli mamy dostęp do transmisji danych, to przy użyciu telefonu komórkowego możemy sprawdzić status poszczególnych urządzeń. Nasz system daje możliwość szybkiego powiadamiania użytkowników
o niepokojących zdarzeniach, które dzieją się na terenie naszej posesji, nawet bez potrzeby integracji systemu z kamerami. Za pomocą czujników ruchu mamy możliwość otrzymania na telefon komórkowy czy na skrzynkę email informacji o tym, że ktoś wszedł na nasz teren. Możemy dowiedzieć się zdalnie o wielu różnych elementach, nie tylko dotyczących ewentualnych naruszeń przestrzeni, ale również parametrów domu takich, jak np. zużycie mediów czy status poszczególnych urządzeń. Jesteśmy w stanie sprawdzić czy rolety w naszym domu są zamknięte czy otwarte, czy oświetlenie lub inne urządzenia elektryczne są wyłączone” – mówi Wojciech Jankowski – dyrektor marketingu FIBARO – marki Nice.

Aby taki system mógł funkcjonować, potrzebna jest centrala, która będzie obsługiwać i komunikować ze sobą te wszystkie urządzenia. Centrala stanowi funkcję pośrednika w przepływie informacji pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Jest także łącznikiem z naszym telefonem komórkowym. Z oferty Nice warto polecić centralę Yubii Home, która pozwala na sterowanie 40 urządzeniami. Dodatkowy radioodbiornik pozwala dodać do systemu 40 dodatkowych urządzeń sterowanych radiowo, zarówno z gamy produktów Nice (automatyka do bram i rolet), jak i elero (automatyka do rolet, osłon, pergol).

Podczas wakacyjnej nieobecności w naszym domu może dojść do niespodziewanych awarii. Może to być np. pęknięcie rury, która zalewa nam dom, lub spięcie elektryczne, które może wywołać zagrożenie pożarowe. Urządzenia smart home z oferty Nice mogą nas na taką okoliczność skutecznie zabezpieczyć.

Flood-Control jest produktem, który wykrywa wyciek wody. W razie jego ujawnienia sygnał przesyłany jest do centrali sterującej, a my możemy dostać od razu powiadomienie na nasz telefon komórkowy. Jeśli w naszej łazience czy w toalecie mamy zamontowany inteligentny elektrozawór to nasz system zamknie go automatycznie – odcinając dopływ wody do domu. Zautomatyzowanie systemu gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Smoke-Control nie tylko wykrywa dym, ale także reaguje na podwyższoną temperaturę. Jest on w stanie przesyłać nam informacje o ewentualnym zagrożeniu już na wczesnym etapie, zanim pojawi się ogień. W obiektach biurowych rozpoznanie takiego zagrożenia uruchamia często system gaszenia pożaru.

fot. materiały prasowe