Warimpex buduje w Petersburgu i Budapeszcie

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG ukończyła realizację projektów deweloperskich w Petersburgu i Budapeszcie i przekazała najemcom powierzchnie biurowe w budynkach Zeppelin w kompleksie AIRPORTCITY St. Petersburg oraz Erszébet Office w Budapeszcie.

Biurowiec Zeppelin na terenie AIRPORTCITY St. Petersburg był realizowany przez firmę Zao Avielen A.G. – podmiot typu joint venture austriackiego dewelopera Warimpex (55%), CA Immo Group (35%) i UBM (10%). W 2014 r. podpisano umowę długoterminowego wynajmu z renomowanym, międzynarodowym koncernem, dzięki której obiekt oferujący na 13 kondygnacjach ok. 16 000 m kw. powierzchni do wynajęcia został zrealizowany jako biurowiec klasy A, według standardów międzynarodowych.

Jeśli chodzi o biurowiec Erzsébet Office w Budapeszcie, również w ubiegłym roku Warimpex pozyskał nowego, długoterminowego najemcę 12 250 m kw. (z 14 500 m kw.) powierzchni. Jest nim wiodąca węgierska firma ubezpieczeniowa Groupama Garancia Insurance Private Co. Ltd., węgierski oddział międzynarodowego koncernu Groupama. W ten sposób Warimpex zawarł jedną z największych transakcji najmu ostatnich lat na węgierskim rynku powierzchni biurowych. Wraz z podpisaniem umowy najmu rozpoczęła się także rewitalizacja kompleksu.

Erzsébet Office, Budapeszt

Biurowiec Erzsébet Office w Budapeszcie znajduje się na lewym brzegu Dunaju, w Peszcie, i składa się z dwóch budynków powstałych w latach 60-tych. Spółka Warimpex nabyła cały obiekt w 2006 r. i rozpoczęła jego kompleksową odnowę. Budynek B (7200 m kw.) został wyremontowany jako pierwszy i od 2008 r. jest w całości wynajęty. Rewitalizacja budynku A również została już zakończona, a powierzchnie biurowe zostały przekazane najemcy. Przeprowadzona rewitalizacja stanowi w tej chwili jedną z niewielu znacznych inwestycji biurowych na Węgrzech finansowanych wyłącznie ze środków prywatnych. Całkowita powierzchnia przeznaczona do wynajęcia wynosi ok. 14 500 m kw., z czego 85%, czyli 12 250 m kw., zostało już wynajętych firmie Groupama. Obecnie poszukiwani są najemcy pozostałych, wolnych przestrzeni.

AIRPORTCITY St. Petersburg

Projekt AIRPORTCITY St. Petersburg realizowany jest przez spółkę projektową Zao Avielen A.G. i jest zlokalizowany w bezpośredniej bliskości międzynarodowego portu lotniczego Petersburg Pułkowo-2. Jest to pierwsze centrum biznesowe klasy premium w tym miejscu i znaczący projekt infrastrukturalny w rejonie lotniska, jednego z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarczych Petersburga.

Obok czterogwiazdkowego hotelu Crowne Plaza powstały dotychczas trzy nowoczesne biurowce obejmujące łącznie ok. 31 000 m kw. powierzchni. Dwa z nich, w całości wynajęte wieżowce Jupiter 1 i Jupiter 2, powstałe w czasie pierwszej fazy budowy, o powierzchni ok. 16 800 m kw., zostały sprzedane w marcu 2015 r. Wkrótce po uruchomieniu budynków spółka ZAO Avielen AG otrzymała dwa wyróżnienia Commercial Real Estate Awards – za najlepszy projekt wielofunkcyjny i dla najlepszego dewelopera w regionie. Trzeci wieżowiec, pod nazwą Zeppelin, powstały w drugiej fazie budowy i oferujący ok. 16 000 m kw. powierzchni, został właśnie ukończony i przekazany najemcy. Na terenie tej nieruchomości planowana jest już budowa kolejnych biurowców.

fot. materiały prasowe

Translate »