We Wrocławiu powstaje luksusowy hotel DoubleTree by Hilton

Na rok przed zakończeniem budowy w OVO Wrocław można się już poczuć jak gość luksusowego hotelu. To dzięki temu, że gotowe są dwa wzorcowe pokoje hotelowe. W części hotelowej DoubleTree by Hilton, jedynym pięciogwiazdkowym hotelu tej marki w Polsce, będzie dostępnych w sumie 189 pokojów.

Gotowe pokoje wzorcowe znajdują się na pierwszym piętrze OVO Wrocław – urządzone są tak, że właściwie można już w nich zamieszkać. Projekt aranżacji prowadziła pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture, współpracująca przy tym z projektantami Hiltona i zespołem OVO Wrocław. Do wykończenia zostały użyte tylko takie materiały i meble, które spełniają wymogi katalogu standaryzacji DoubleTree by Hilton.

OVO_pokoj typu double_fot. M. Lulko

Budowa OVO Wrocław rozpoczęła się w kwietniu 2014 roku. Obecnie na placu pracuje ok. 300 osób i jest już blisko zakończenia realizacji betonowej konstrukcji całego budynku.  Elewacja OVO Wrocław będzie pokryta płytami z białego matowego corianu. Materiał przyjedzie z fabryki w Turcji, a będzie formowany pod wysoką temperaturą w Polsce. To pierwszy raz, kiedy corian w ten sposób i na taką skalę zostanie w Polsce wykorzystany.

OVO_pokoj typu twin_fot. M. Lulko

Generalnym wykonawcą prac jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

Inwestycja powstaje przy historycznej Promenadzie Staromiejskiej. Budynek będzie miał siedem kondygnacji, w tym dwie podziemne. Na parterze zlokalizowano hotelowe lobby i restaurację. Piętro pierwsze i drugie zostało zarezerwowane na pokoje hotelowe. Powyżej znajdą się jeszcze biura, apartamenty i penthouse’y. Zakończenie budowy planowane jest na 2016 rok.

OVO_budowa1_fot.M.Lulko

OVO Wrocław realizuje spółka celowa Wings Properties Sp. z o.o. Spółka jest wspólnym przedsięwzięciem inwestorów: architekta Asafa Gottesmana, firmy Angel Poland Group, Shuckiego Ovadiaha (pełniącego również rolę CEO projektu) i Hoche Partners z Luksemburga.

fot. M.Lulko / materiały prasowe