Wiecha na Symetris Business Park

I etap Symetris Business Park w Łodzi osiągnął swój najwyższy punkt konstrukcyjny, a na budynku zawisła symboliczna wiecha.

„Na początku listopada osiągnęliśmy stan surowy, trwają prace instalacyjne, w ciągu kilkunastu tygodni planujemy rozpoczęcie prac elewacyjnych i montaż okien” – mówi Tomasz Kmiecik, dyrektor budowy Symetris Business Park.

Symetris Business Park powstaje przy głównej arterii miasta, nazywanej „łódzką trasą W-Z”, łączącej śródmieście z dwoma największymi dzielnicami – Widzewem i Retkinią. To właśnie tam znajdują się liczne biurowce oraz inne ważne i znane obiekty m.in.: Centrum Biznesu, Centrum Rozrywki Silver Screen i Hotele Novotel i IBIS (zrealizowane przez Echo Investment) czy Galeria Łódzka. Jednym z atutów lokalizacji inwestycji jest także bliskość Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

Projekt inwestycji przygotowała Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz B’ART. Architektura nawiązuje do prostych form odnosząc się zarówno do modernistycznej architektury okresu międzywojennego, jak i do przemysłowego dziedzictwa miasta. Poszczególne kondygnacje umożliwiają elastyczny podział przestrzeni biurowej: od niewielkich, indywidualnych pokoi, do dużych powierzchni typu open space.

Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach. Łączna powierzchnia biurowa Symetris Business Park to 19 000 mkw. Zastosowany zostanie szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu. Realizacja pierwszego etapu zakończy się wiosną 2016 roku. Wartość inwestycji to około 100 mln PLN.

fot. materiały prasowe