City Korner powstaje na warszawskim Ursynowie Północnym

Na mocy kontraktu z firmą deweloperską Novom, Totalbud jest wykonawcą całej konstrukcji budynku mieszkalnego „City Corner”. Umowa opiewa roboty żelbetowe i mury do stanu surowego. Budynek jest wznoszony na stołecznym Ursynowie Północnym. Obiekt powstaje w granicach działki budowlanej o powierzchni 1252 mkw. Projektantem budynku jest pracownia Kaps Architekci. Łączna powierzchnia terenu inwestycji wynosi 1452 mkw., przy czym na powierzchnię zabudowy przypada 675 mkw.

„City Corner” jest budynkiem o dwóch kondygnacjach podziemnych (garaże na 44 samochody) oraz czterech nadziemnych. Parter całkowicie zajmą trzy lokale usługowe. Budynek pomieści 27 mieszkań, zarówno kawalerek, jak i apartamentów. Cechą charakterystyczną budynku są niesymetrycznie umieszczone okna, skosy i ożywiające budynek duże przeszklenia na parterze. Budynek zaprojektowany jest w kształcie litery L z elewacjami-pierzejami zlokalizowanymi wzdłuż ulicy i wewnętrznego osiedlowego ciągu drogowego.

Najnowszą budowę Totalbudu komentuje prezes Mariusz Pałka: „Prace przy tej inwestycji biegną zgodnie z harmonogramem. Budowę płyty poziomu zero zakończymy za dwa tygodnie. Stan surowy otwarty planujemy osiągnąć w połowie stycznia 2016 roku, natomiast zakończenie wszystkich zakontraktowanych prac konstrukcyjnych przypadnie na marzec. Jest to kolejna nasza budowa, gdzie mamy do czynienia z ambitnym i atrakcyjnym obiektem wyróżniającym się swoją architekturą na tle stołecznego budownictwa mieszkaniowego”.

fot. materiały prasowe

 

Translate »