wolaRE atutem Woli

Na warszawskim Młynowie przy ul. Ostroroga powstaje inwestycja wolaRE, realizowana przez dewelopera BPI Real Estate Poland. Wola staje się jednym z najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania w stolicy. Dzielnica ma wiele atutów, a jej potencjał rośnie wraz z kolejnymi firmami, które przenoszą swoje siedziby do rejonu niegdyś wyłącznie robotniczego i przemysłowego.

Wola to licząca ponad 140 tysięcy mieszkańców* dzielnica Warszawy, która na przestrzeni ostatniej dekady przeżywa swój renesans. Sama nazwa wywodzi się od dawnej wsi Wielka Wola Warszawska, która założona była na terenie nieużytków rolnych. Obecnie ciężko uwierzyć, że ta prężnie rozwijająca się dzielnica mogła kiedyś być jałowym pustkowiem, również w sensie architektonicznym i budowlanym. Tymczasem liczba wieżowców w tej części miasta wciąż rośnie, zmieniając mapę Woli w warszawski Manhattan.

Jednym z głównych atutów dzielnicy jest jej biznesowy charakter. To właśnie tutaj swoje siedziby mają duże, międzynarodowe korporacje, ale także mniejsze start-upy. Powstaje także coraz więcej godnych polecenia restauracji i knajpek, które codziennie karmią tysiące głodnych pracowników i mieszkańców Woli. Ogromnym plusem tej lokalizacji jest bliskość do centrum miasta oraz bardzo dobry dostęp do komunikacji. Krzyżują się tu wszystkie środki transportu miejskiego, zaczynając od drugiej linii metra, przez liczne tramwaje, kończąc na autobusach, które kursują m.in. na Bemowo czy Bielany.

Wola zmienia się nie tylko pod względem biurowym, ale również mieszkaniowym. W związku z tym władze dzielnicy postanowiły wybudować kilka nowych placów zabaw w ramach budżetu partycypacyjnego. Jeden z nich powstaje przy ulicy Ostroroga. Deweloperzy widzą ogromny potencjał tego miejsca, dlatego tworzą samowystarczalną mikrodzielnicę, która zapewni jej mieszkańcom harmonijne połączenie codziennych obowiązków z przyjemnościami. Inwestycje, które powstają w tej części miasta są przeznaczone dla osób, które są w ciągłym ruchu i nie chcą marnować czasu na dojazdy do pracy czy na spotkania.

– Popularne w ostatnim czasie kosmopolityczne podejście do życia sprawia, że warszawiacy bardzo często są w stanie zmienić miejsce zamieszkania, aby zaoszczędzić czas, jaki spędzają na dojazdach. Wysoko cenioną wartością jest obecnie tzw. „walking distance” do pracy.

Takie osoby nie są przywiązane do miejsca – są obywatelami świata, którzy nie lubią być ograniczani terytorialnie – powiedział Wojciech Smolak, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu.

Jedną z takich inwestycji jest osiedle wolaRE, które powstaje w Warszawie przy ul. Ostroroga we współpracy BPI Real Estate Poland z ACTEEUM Group. Lokalizacja zaledwie 4 km od centrum gwarantuje bliskość do wielu atrakcji miasta oraz doskonałe połączenia komunikacyjne, umożliwiające dotarcie do Śródmieścia w niecałe 10 minut. Dodatkowym atutem jest łatwy dostęp do bogatej oferty kulturalnej stolicy oraz duży potencjał do rozwoju usług. Inwestycja wolaRE to nowoczesny 6-piętrowy budynek, w którym znajduje się 231 mieszkań dopasowanych do różnorodnych potrzeb klientów o powierzchni od 28 mkw. do 83 mkw. W ramach osiedla powstanie również 7 lokali usługowych. Projekt osiedla wolaRE dopasowany jest do zabudowy dzielnicy i jest trzecią inwestycją BPI Real Estate Poland na warszawskiej Woli. Wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie wolaRE powstały budynki Wola Tarasy oraz Wola Libre, w których znajduje się odpowiednio 159 i 274 mieszkań wraz z lokalami usługowymi.

Budowa wolaRE rozpoczęła się w grudniu 2018 r. i przebiega zgodnie z planem – obecnie realizowane są prace na poziomie czwartego piętra. Zakończenie realizacji projektu przewidziano na 2020 r. Generalnym wykonawcą projektu jest firma CFE Polska.

fot. materiały prasowe

 

Translate »