Wystawa „Plany na Przyszłość. Architektura Warszawy w projektach”

Wystawa „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach” odbędzie się 21 maja -11 czerwca 2015 r. w Warszawie. Została objęta honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Jaka będzie Warszawa? Jakie są plany? Na wystawie można zobaczyć 99 najnowszych projektów z 45-ciu warszawskich pracowni architektonicznych, które zostaną zrealizowane w najbliższym czasie. Są to biurowce, budynki mieszkalne, obiekty sportowe, handlowe, rewitalizacje starych obiektów. Plany na Przyszłość to także ekspozycja planów zagospodarowania przestrzennego, nagród w konkursach architektonicznych, prac dyplomowych studentów architektury, a także makiet, filmów o mieście, architektach i architekturze.

Partnerem wystawy została firma JLL. Aneta Parzuchowska z JLL w Europie Środkowo-Wschodniej powiedziała: „Jest to 20-sta, jubileuszowa edycja wystawy, na której dotychczas pokazano ponad 1900 projektów i planów. Czujemy się wyróżnieni, że mogliśmy zostać partnerem tak znakomitego wydarzenia, które organizowane jest przez Centrum Łowicka – pomysłodawcę Planów na Przyszłość”.

Anna Bartoszewicz-Wnuk z JLL dodała: ” W zeszłym roku stworzyliśmy projekt badawczo-społeczny Akupunktura Warszawy. Badanie miało na celu identyfikację miejsc, które w ostatnich latach przeszły największą metamorfozę. Szukaliśmy inwestycji, które przekształcają miasto na naszych oczach oraz mikrolokalizacji z największym potencjałem rozwoju. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Warszawy.”

19 dzielnica JEMS architekci

Druga edycja Akupunktury Warszawy rozpocznie się 25 maja. Eksperci z JLL we współpracy z portalem Nowa Warszawa wskazali trzy kategorie, w każdej wybrali po 10 lokalizacji, które następnie zostaną poddane głosowaniu Internautów. Głosowanie rozpoczyna się w poniedziałek 25 maja, potrwa do niedzieli – 21 czerwca i jest otwarte dla wszystkich chętnych.

fot. Zespól biurowy przy ul. Kasprzaka w Warszawie/ Grupa 5 Architekci

fot. 19 Dzielnica , Warszawa / JEMS Architekci

 

Translate »