Dalmierze laserowe – szybkie pomiary, łatwe obliczenia

Z nowymi dalmierzami laserowymi BOSCH PLR 30 C i PLR 50 C wykonanie potrzebnych pomiarów jest jeszcze łatwiejsze. Teraz wszystkie dane z dalmierza można przesłać za pomocą Bluetooth na smartfon i tablet. Zainstalowana na tych urządzeniach aplikacja PLR measure&go pozwoli szybko zapisać i przetworzyć potrzebne obliczenia.

Dalmierz laserowy PLR 30 C jest wyposażony we wszystkie funkcje podstawowe potrzebne do pracy: mierzy długości, automatycznie oblicza powierzchnię i kubaturę, dodaje i odejmuje wyniki. Do obliczenia ilości potrzebnej do remontu farby lub tapety wystarczy zmierzyć długość i wysokość ścian, obliczyć powierzchnię ściany i nanieść wyniki na szkic wykonany w aplikacji. Szkic w aplikacji na smartfonie lub tablecie można zabrać ze sobą do marketu budowlanego lub wysłać w formacie PDF malarzowi. Dalmierz PLR 30 C mierzy odległości w zasięgu 30 metrów z dokładnością do 2 milimetrów. Dalmierz PLR 30 C wyróżnia się kompaktową konstrukcją i niską wagą: przy wymiarach 10 x 4 centymetry waży tylko około 80 gramów.

Użytkownikom, którzy potrzebują szerszego zakresu funkcjonalności i przykładają wagę do możliwie jak najprostszej obsługi, Bosch oferuje dalmierz PLR 50 C. Jest to pierwszy dalmierz laserowy dla majsterkowiczów z możliwością obsługi za pomocą kolorowego wyświetlacza 2,4 cala. Dalmierz oferuje wszystkie funkcje podstawowe: pomiar długości, obliczanie powierzchni i kubatury, dodawanie i odejmowanie wyników oraz pomiar ciągły ze wskazaniem wartości minimalnej/maksymalnej. Dodatkowo umożliwia podwójny pośredni pomiar wysokości oraz pośredni pomiar długości i wysokości: w przypadku konieczności pomiaru odległości do ściany, przy której stoją meble, wystarczy nakierować dalmierz PLR 50 C na niezastawiony fragment ściany. Na podstawie odległości i kąta pomiaru przyrząd automatycznie obliczy rzeczywistą odległość. Umożliwia to czujnik nachylenia, który po raz pierwszy zintegrowano w dalmierzu laserowym dla majsterkowiczów. Dzięki temu dalmierz PLR 50 C może pełnić nie tylko rolę miernika nachylenia, przy pomocy którego można określić na przykład kąt nachylenia poręczy schodów, lecz także dodatkowo rolę cyfrowej poziomicy.

PLR 50 C jest wyposażony w wewnętrzną pamięć, która zapisuje do 10 pomiarów, oraz stopkę znajdującą się w dolnej części przyrządu. Dalmierz PLR 50 C mierzy odległości w zasięgu 50 metrów z dokładnością do 2 milimetrów. Do obsługi przyrządu służy włącznik/wyłącznik oraz intuicyjne symbole na wyświetlaczu. Dalmierz mierzy zaledwie 11,5 x 5 centymetrów i waży 160 gramów. Dzięki temu PLR 50 C jest kompaktowym przyrządem oferującym wszystkie funkcje pomiarowe i niwelacyjne potrzebne zaawansowanym majsterkowiczom.

fot. Bosch

Translate »