Drzwi szklane reliefowe – biżuteria dla wnętrza

Idealnym dopełnieniem wieczorowej sukni jest wyszukana kolia, zaś elegancję koszuli znakomicie podkreśla odpowiednio dobrany jedwabny krawat i gustowne spinki do mankietów. Wnętrze, aby nabrać niepowtarzalnego charakteru, potrzebuje dodatków równie wyrafinowanych, które nadadzą ton całości i sprawią, że mieszkanie będzie kompletne. W tym przypadku idealnie sprawdzi się biżuteria w postaci szykownych drzwi, które dodadzą pomieszczeniu indywidualnego charakteru, pozwolą zbudować atmosferę i będą stanowić ozdobę mieszkania.

florence-no-8

Nowoczesny efekt głębi

– Drzwi stanowią jeden z zasadniczych elementów aranżacji każdego pomieszczenia. Jeśli chcemy, by wnętrze było urządzone ze smakiem, ich dobór powinien być starannie przemyślany. Musimy pamiętać, że drzwi zostaną z nami na długo i staną się integralną częścią pomieszczenia – podpowiada Katarzyna Wątor z firmy Kopp. – Rynek oferuje dziś szereg rozwiązań materiałowych i kolorystycznych, które pozwalają na dobór drzwi, pasujących do każdego rodzaju wnętrza. W dalszym ciągu najbardziej popularne są modele tradycyjne, jednak coraz szybciej zwiększa się grupa klientów poszukujących nowoczesnych i nieszablonowych rozwiązań.

We współczesnych projektach aranżacyjnych zauważalnie dominuje trend, w którym architekci dążą do łączenia nowatorskiego designu z funkcjonalnością i prostotą form. Nowoczesne wnętrze od razu przywodzi na myśl duże szklane powierzchnie, które w zestawieniu z ozdobnymi elementami lub wyraźnymi, kolorystycznymi akcentami, pozwalają uzyskać przestrzenny efekt głębi. Doskonałym dopełnieniem takiej stylistki są wewnętrzne drzwi całoszklane, które zależnie od wykończenia, mogą podkreślać delikatny charakter pomieszczenia lub stanowić jego odważne, ekstrawaganckie uzupełnienie. Jest to idealna propozycja do inwestorów szukających nowinek i nietuzinkowych produktów, które wykraczają poza dobrze już znane i sprawdzone sposoby aranżacji przestrzeni.

florence-no-22Minimalizm zaznaczony kolorem

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych drzwi drewnianych są drzwi wykonane ze szkła, kojarzone do tej pory wyłącznie z łazienką, obrotowymi drzwiami w budynkach handlowych i przestrzeniami biurowymi. Coraz więcej firm zaczyna produkować drzwi ze szkła hartowanego w najrozmaitszych kolorach, gładkie lub ozdobione ciekawym wzorem, a nawet reliefem. Drzwi nie tylko organizują przestrzeń mieszkalną, ale są również pomysłem na dekorację i urozmaicenie wnętrza.

 

– W naszej ofercie znajdują się drzwi z reliefowego, hartowanego szkła o grubości 8 mm w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, przesuwnej i giętej. Tym, którzy nie zdecydują się na zbytnią ekstrawagancję, a nadal chcą wprowadzić do mieszkania światło i powiew nowości, możemy zaproponować gładkie lub opatrzone delikatnym wzorem szkło piaskowane, które jest jasne, ale już nie przezroczyste, co zapewnia odpowiedni poziom prywatności. Szkło dostępne jest w szerokiej gamie wzorów i kolorów lub dobierane indywidualnie na specjalne zamówienie klienta. Do każdego z typów drzwi można dobrać odpowiednie ościeżnice, klamki i inne elementy wykończeniowe. – zapewnia Katarzyna Wątor.

Trwała gra światłem

Hartowane szkło reliefowe jest trwałym materiałem odpornym na różnego rodzaju uszkodzenia. Dzięki specjalnej obróbce termicznej, możliwe jest stworzenie na jego powierzchni dowolnego wzoru dekoracyjnego, który można umieścić zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie drzwi. Szkło poddane ręcznej obróbce, dzięki zastosowaniu artystycznej techniki stapiania, przekształca się w szklaną płaskorzeźbę. Umożliwia to tworzenie płaskich oraz przestrzennych, kolorowych i bezbarwnych form, które nadają wyraz nieatrakcyjnym dotąd elementom wnętrza.

 

Szklane drzwi reliefowe są doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie nowoczesne aranżacje i niebanalne rozwiązania. Strukturalny wzór, przenikające się kolory lub starannie dobrane grafiki, będą stanowić wyszukany element dekoracyjny i uatrakcyjnią każde wnętrze. Promienie światła wydobywają głębię barw, tworząc przy tym delikatne słoneczne refleksy i grę światłocieni na ścianach i podłogach, nadadzą mieszkaniu niepowtarzalny oraz nieco tajemniczy charakter. Drzwi z hartowanego szkła mogą stać się prawdziwym brylantem wnętrza, który niezmiennie będzie zachwycał, intrygował i przyciągał uwagę gości, a w życie domowników wprowadzi odrobinę luksusu, powiew świeżości i blask światła.

 

Translate »