Filtry kuchenne – kreator smaku i zdrowia

Produkcja jednej plastikowej butelki wymaga zużycia wody pięciokrotnie przekraczającego jej pojemność. Wytwórcy urządzeń sanitarnych przykładają coraz większą uwagę do ochrony środowiska, nie tylko minimalizując nakłady produkcyjne, ale także pomagając użytkownikom w domowym zaciszu zadbać o ekologię i jak najmniejsze zużycie wody.

Woda słodka stanowi zaledwie 3 % z zasobów dostępnych na kuli ziemskiej, z czego tylko 1% jest zdatny do picia. Istnieją różnorodne sposoby oszczędzania wody w gospodarstwie domowym. Do podstawowych należą m.in likwidacja przecieków, czy montaż perlatorów (nakładek ograniczających ilość przepływającej wody).

Zdaniem ekspertów woda z wodociągów niczym nie ustępuje tej butelkowanej, a przy tym jest zdecydowanie tańsza. Cena jednej butelki w sklepie jest równa niemal 300 butelkom wody z kranu. Warto więc zadbać o jak najlepszą jakość wody z kranu z pomocą funkcjonalnych urządzeń sanitarnych.

Producenci armatury kuchennej, wykorzystując innowacyjne rozwiązania stworzyli m.in. systemy filtrujące wodę, instalowane w bateriach. Tego typu innowacje stanową alternatywę dla osób, preferujących naturalny smak wody niegazowanej. Unikalne technologie filtrów mogą zmienić zwykłą wodę z kranu w świeżą, usuwając wszystkie substancje, które mogą wpłynąć negatywnie na jej smak.

Chromowane baterie kuchenne, które posiadają oddzielone wewnętrznie drogi cyrkulacji, umożliwiają przepływ wody przefiltrowanej oraz nieprzefiltorwanej osobno. Armatura wykorzystująca takie rozwiązanie znalazła się w portfolio marki GROHE. Klienci mogą wybrać jedną z trzech opcji z serii GROHE Blue® Chilled & Sparkling. Produkt łączy w sobie nowoczesny design kranu z filtrem o wysokiej wydajności oraz systemu chłodzącego – jest łatwy w użyciu jak zwykły kran kuchenny. Prawa dźwignia jest używana do mieszkania ciepłej i zimnej wody, natomiast lewe pokrętło ze zintegrowanym kolorowym wyświetlaczem LED reguluje temperaturę filtrowanej wody. Warianty zostały podzielone na trzy wersje kolorystyczne tj. niebieski, turkusowy oraz zielony. Dzięki wykorzystaniu wysokowydajnych filtrów, saturatora oraz urządzeń chłodzących, kolejno można uzyskać wodę niegazowaną, lekko gazowaną oraz gazowaną.

Filtr zainstalowany w baterii jest w stanie oczyścić 600 litrów wody, zapewniając delikatny i orzeźwiający smak bez posmaku metali, kamienia i chloru. Ponadto odpowiednio przefiltrowana woda nie pozostawia kamienia w czajnikach, a wykorzystanie systemu GROHE Blue pozwala zaoszczędzić do 0,57 zł na 1 litrze.

fot. Grohe