Kolekcja Clip-board: „mniej znaczy więcej”

Lonc, holenderskie studio projektowe, przekształciło jedną z najstarszych konstrukcji meblarskich, czyli stół na kozłach, w pomysłowy system stołów i ławek.

Blat i siedzenie linii Clip-board składają się z oddzielnych desek z drewna mającego certyfikat FSC. Z kolei trapezowe stojaki to spawana konstrukcja z rur stalowych. Metalowa rama dostępna jest w kilku wariantach: matowej bieli, w pokryciu farbą proszkowaną w matowej czerni, i z nierdzewnej stali szczotkowanej. Wszystkie elementy skonstruowane są tak, aby można było je w łatwy sposób przechowywać. Choć stoły na kozłach to jeden z pierwszych rodzajów stołów, jakie kiedykolwiek wymyślono, Clip-board wyróżniają się tym, że deski wpasowują się do wąskich otworów na górze kozłów. Działają one jak dźwignie, które wywierają na kozły siłę i w ten sposób tworzona jest solidna, samonośna struktura. Stąd stabilność mebli zapewnia siła ciężkości, a nie sama konstrukcja.

Każdy element z kolekcji Clip-board: stół Clip-board, ławka Clip-board, zestaw piknikowy (stół i ławka) ma całkowitą długość 220 centymetrów – to wystarczająco dużo, by wygodnie pomieścić po każdej stronie 4 osoby.

Twórca linii Clip-board, Patrick Kusters jest projektantem w pełnym tego słowa znaczeniu: szkicuje, piłuje, eksperymentuje z surowcami, kształtuje je i spawa we własnej pracowni w celu uzyskania idealnych linii, klasycznych kształtów i iluzorycznej prostoty. – Moimi projektami – mówi – staram się zaskakiwać, inspirować i sprawiać, żeby opracowywane meble nadawały się do częstego użytkowania.

Seria Clip-board jest kontynuacją prostych i eleganckich linii, które są typowe dla krzeseł i stołów wszystkich linii produktowych przez Lonc. Można je łatwo łączyć z krzesłami Easer lub Easer Wood, a także taboretami Beaser.

Firmie Lonc, z siedzibą w Hadze,  udało stworzyć się unikalny styl, który łączy proste i krzywe linie z subtelnym mechanizmem działania. Elegancka estetyka łączy się z wyrafinowanym podejściem do komfortu i funkcjonalności. Projekty Lonc są unikalne, organiczne, nowoczesne, ponadczasowe i trwałe. Wszystkie one odzwierciedlają wartości, które od dawna wyróżniają holenderski design. Seria Clip-board dostępna jest w Polsce dzięki BM Project, firmie specjalizującej się w dystrybucji holenderskiego designu.

fot. materiały prasowe

Translate »