Pierwszy budynek Silesia Business Park w Katowicach otwarty

17 lutego 2015r. Skanska Property Poland oficjalnie otworzyła pierwszy z czterech budynków katowickiego kompleksu Silesia Business Park. Budynek A jest już zajęty w 79%. W budowie znajduje się drugi budynek, a w planach jest start następnych dwóch.

„Katowice są bardzo wysoko oceniane w międzynarodowych rankingach. Według fDi Magazine to najlepsze miasto regionu Europy Środkowo-Wschodniej pod względem strategii przyciągania zagranicznych inwestycji. Katowice są też na drugim miejscu wśród dużych miast w Europie – przed Monachium czy Lizboną. Widzimy to obserwując aktywność najemców.” – powiedział Mariusz Krzak, dyrektor regionu Skanska Property Poland.

Skanska_Silesia_Business_Park_A_5

Prace nad drugim budynkiem kompleksu rozpoczęły się w sierpniu 2014 roku, a ich zakończenie planowane jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2015. Każdy z budynków Silesia Business Park to 12 000 mkw. nowoczesnej, zielonej powierzchni biurowej w ramach 12 kondygnacji naziemnych. Kompleks zaoferuje w sumie 600 miejsc parkingowych na i pod ziemią, oraz parkingi dla rowerów i punkty do ładowania aut elektrycznych. Biurowce będą certyfikowane w systemie LEED na poziomie złotym. Jak ocenia zespół Skanska, pierwszy budynek Silesia Business Park powstał dokładnie w 343 dni, czyli 8 232 godziny. Wysokość budynku od poziomu garaży to 52 m. Projekt Silesia Business Park powstał w pracowni architektonicznej Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A., a za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.

przecięcie wstęgi skanska_ kadr

fot. materiały prasowe

 

Translate »