WSiP ograniczył powierzchnię najmu w biurowcu Equator II

Firma Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne renegocjowała umowę najmu lokalu w biurowcu Equator II. Na mocy podpisanej umowy wprowadzono natychmiastowe oszczędności zmniejszając wynajmowaną powierzchnię biurową do 2 500 m kw.

W procesie renegocjacji warunków umowy najemcę reprezentowała firma BNP Paribas Real Estate Poland.

„Nasze doradztwo obejmowało analizę ofert wielu nowych budynków, ale przedłużenie obowiązującej umowy okazało się najlepszym rozwiązaniem wobec restrukturyzacji spółki klienta.” – skomentowała Małgorzata Fibakiewicz z BNP Paribas Real Estate Poland.

Michał Seider, dyrektor finansowy WSiP powiedział, że „podejście biznesowe WSiP jest w dużej mierze konsekwencją polityki edukacyjnej realizowanej przez instytucje rządowe. Ostatnie zmiany spowodowały konieczność przeprowadzenia wewnętrznej restrukturyzacji i wygenerowania oszczędności. W obszarze nieruchomości udało się nam to osiągnąć dzięki wielomiesięcznej pracy z BNP Paribas Real Estate Poland.”

„Mimo wielu wyzwań, przed jakimi stanęła organizacja naszego klienta, wspólnie z wynajmującym udało się wypracować kompromis, który adresował zarówno potrzeby najemcy w zakresie optymalizacji powierzchni, jak i odpowiadał  na zmianę w strategii właściciela.” – dodaje Michael Richardson, dyrektor działu w BNP Paribas Real Estate Poland.

fot. Equator / materiały prasowe

 

Translate »